Siatkarki Pałacu mistrzyniami Polski! [nazwiska Złotek]

Krzysztof Wypijewski
Pałac Bydgoszcz pokonał AZS UMCS Lublin 3:0 w dzisiejszym finale mistrzostw Polski kadetek. Trenerem zespołu jest Jacek Janowski.

Podopieczne trenera Jacka Janowskiego przeszły przez finałowy turniej jak burza. W fazie grupowej pokonały Gedanię Gdańsk 3:1, AZS UMCS Lublin 3:1 i Pogoń Proszowice 3:0. W półfinale młode bydgoszczanki ograły MKS Dąbrowa Górnicza 3:1.

To drugi medal Pałacu wywalczony w rozgrywkach młodzieżowych w tym sezonie. Wcześniej srebro mistrzostw Polski wywalczyły juniorki.

Skład Pałacu: Zuzanna Pieczka, Iga Chmielewska, Pola Nowacka, Marta Ziółkowska, Kinga Ratajczak, Marta Ciesiulewicz, Emilia Kempa, Emilia Pokora, Barbara Browarczyk, Katarzyna Pyzdrowska, Monika Nowicka, Anna Korabiec, Oliwia Jekielaszek, Pola Nowakowska, Martyna Sawa.

Trener - Jacek Janowski, II trener - Dawid Pawlik.