Pierwotnie tablic miało być sześć, ale gdy okazało się, że realizacja tego zadania w przewidzianej kwocie nie jest możliwa, liczbę zredukowano do trzech. Przetargi kilkukrotnie powtarzano, ciągle bez pozytywnego zakończenia. Ostatnie postępowanie dotyczyło przystanków Skłodowskiej-Curie/Gajowa, Skłodowskiej-Curie/Bałtycka oraz Skłodowskiej-Curie/Łeczycka w kierunku al. Wyszyńskiego.
– Przetarg na montaż trzech tablic na ul. Skłodowskiej-Curie będzie powtórzony. W poprzednim przetargu zaproponowane oferty były znacznie wyższe niż zakładaliśmy. W ramach BBO mamy przyznanych na to zadanie 300 tys. zł.– poinformował nas Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.
Ostatnie postępowanie przetargowe unieważniono w sierpniu ubiegłego roku, co uzasadniono zbyt wysoką ceną. Chęć realizacji zadania zgłosiła jedna firma – GMV Innovating Solutions, która wyceniła prace na blisko 450 tys. zł. Wykonanie inwestycji wpisano do budżetu miasta na 2022 rok. Problemem w kolejnym przetargu znów może być nikłe zainteresowanie firm, a także brak ofert spełniających podstawowe kryterium – ceny, jaką przewidziano na realizację w ramach zadania BBO.
W Bydgoszczy dotychczas tablice elektroniczne zamontowano na ponad 200 przystankach komunikacji miejskiej. W najbliższym czasie dwie kolejne mają pojawić się na ul. Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc, w których obecnie wyświetlana jest informacja o czasie odjazdu najbliższych autobusów i tramwajów stanowi 25% wszystkich przystanków transportu publicznego w mieście.
Zadanie wybrano do realizacji w 2018 roku – zagłosowało za nim 230 mieszkańców. Co ciekawe, w tym samym roku na osiedlu Bartodzieje najwięcej głosów otrzymało utwardzenie parkingu kostką betonową na ul. Pestalozziego – również to zadanie nie zostało jeszcze zrealizowane.
– Trwa przygotowanie materiałów do ogłoszenia postępowania przetargowego. Ze względu na czas wykonania – 90 dni oraz koniec roku i warunki atmosferyczne zostanie wykonane w 2022 r. – czytamy na stronie poświęconej BBO.
