https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Protest restauratorów w Bydgoszczy. We wtorek, 3.11. zaserwują władzy "czarną polewkę"

Pierwsze protesty przedstawicieli branży gastronomicznej odbyły się 29 października na Starym Rynku w Bydgoszczy pod hasłem "Gastro Stypa".
Pierwsze protesty przedstawicieli branży gastronomicznej odbyły się 29 października na Starym Rynku w Bydgoszczy pod hasłem "Gastro Stypa". fot. Dariusz Bloch
We wtorek kolejne akcje protestacyjne w Bydgoszczy. Tym razem przed urzędem wojewódzkim protestować będą przedstawiciele branży gastronomicznej.

Zobacz wideo

Powstał ogólnopolski Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej, który we wtorek (3 listopada) w ok. 20 miastach przeprowadzi happening.

Protest przedstawicieli branży gastronomicznej odbędzie się także w Bydgoszczy. #Gastroprotest pod hasłem "Czarna polewka dla rządu RP" zaplanowano w godz. 12.00-15.00 przy Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej. Uczestnicy tej akcji złożą petycje do wojewody kujawsko-pomorskiego po to, by przekazał je rządowi.

Na ten sam temat

Wcześniej była "Gastro Stypa"

Pierwsze protesty branży gastronomicznej w całym kraju odbyły się w ubiegłym tygodniu – w Bydgoszczy 29 października manifestujący zebrali się na Starym Rynku, gdzie protestowali przeciwko zamknięciu lokali gastronomicznych. Akcja odbyła się pod hasłem "Gastro Stypa". Bydgoscy restauratorzy, właściciele pubów, didżeje, organizatorzy ślubów, animatorzy ze wsparciem rolników, kobiet i społeczności LGBT + ustawili 72-metrowy stół, przykryli go czarnym obrusem i zastawili pustymi talerzami. Talerze z nazwami bydgoskich restauracji przybito do stołu symbolicznymi gwoździami. To gwoździe do trumny całej branży. Wieńce zrobiły kwiaciarki z Placu Wolności. - Umieramy, bo nie mamy pomocy rządu, który nas zamknął - mówią protestujący. - Ale łatwo pogrzebać się nie damy!

Zobacz również

Sprawdź:

435 343 osoby objęte w Polsce kwarantanną to dane Ministerstwa Zdrowia podane w poniedziałek 2 listopada 2020 roku. Przypominamy, jakie są obowiązujące zasady odbywania kwarantanny oraz izolacji.   W naszej galerii, w opisach pod zdjęciami przypominamy najważniejsze informacje związane z kwarantanną i izolacją z powodu Covid-19. Przejdź do kolejnych slajdów i dowiedz się więcej >>>>

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna - nowe zasady. Czego nie m...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Wojewoda jest zajęty pielęgnacją słomy w butach. Nie ma czasu na jakieś tam petycje.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski