Prof. Lew Starowicz biegłym w procesie oskarżonych o mord...

Prof. Lew Starowicz biegłym w procesie oskarżonych o mord nad jez. Wiecanowskim

WM

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Prof. Lew Starowicz biegłym w procesie oskarżonych o mord nad jez. Wiecanowskim
1/4
przejdź do galerii

©W.Mąka

Do końca zmierza proces dwóch oskarżonych o brutalne zabójstwo kobiet nad jez. Wiecanowskim niedaleko Mogilna. W procesie powołano jako biegłego seksuologa, prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Kolejna rozprawa dopiero 4 stycznia.
To zabójstwo wstrząsnęło cała Polską. Ciała 15- i 23-latki znaleziono w nocy w sierpniu 2016 roku w jeziorze we wsi Chałupska w powiecie mogileńskim. Maciej K. spotkał się z Patrycją i Klaudią. Z nudów szwendali się po Barcinie. Potem pojawił się drugi oskarżony, Sławomir G.

Mężczyźni liczyli na dobrą zabawę - seks i alkohol nad brzegiem jeziora. Mieli przy sobie alkohol oraz taśmę do pakowania, którą kilka godzin później skrępowano ręce i nogi dziewczyn. Nad jeziorem doszło do awantury. Pierwsza zginęła 23-letnia Patrycja. Była pobita na całym ciele i podtapiana wodą. Oskarżeni tak samo mieli postąpić z Klaudią.

Maciej K., lakiernik z zawodu, bezrobotny, nie przyznaje się do winy. Wina obarcza drugiego z oskarżonych, Sławomira G., który przed zabójstwem do towarzyszy kazał mówić do siebie "dziadek".

Dziś (04.12) w bydgoskim Sądzie Okręgowym odbyła się rozprawa obu oskarżonych. Sędzia Andrzej Rumiński przedstawił wnioski z opinii biegłego, z której wynikało, że jeden z oskarżonych , Sławomir G. nie ma zaburzeń preferencji seksualnych wynikających z zaburzenia osobowości. Opinie przygotował na potrzeby procesu znany seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz. - Nie zdążyłem zapoznać się z opinią, z ostrożności procesowej muszę ją zakwestionować - stwierdził jeden z obrońców.

Kolejna odsłonę procesu zaplanowano na 4 stycznia.

Koniec L4 - wchodzą e-zwolnienia

źródło: TVN/x-news

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo