Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. Możesz stracić oszczędności [9.10]

Eliza Stimler
Eliza Stimler
Bank PKO BP podkreśla, że nigdy nie wysyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego.
Bank PKO BP podkreśla, że nigdy nie wysyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego. Pixabay / zdj. ilustracyjne
W internecie pojawiły się kolejne ostrzeżenia przed cyberprzestępcami. Tym razem komunikat wydał bank PKO BP. Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości, w których podszywają się pod bank. Uważa, możesz stracić oszczędności!

Na stronie banku PKO BP pojawił się komunikat ostrzegający przed oszustami. Przestępcy rozsyłają fałszywe maile z linkami do formularzy kredytowych. Proszą w nich o uzupełnienie formularza potrzebnego do złożenia wniosku kredytowego.

Uwaga! PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili. Kliknięcie w link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania. - czytamy na stronie.

Bank podkreśla, że nigdy nie wysyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego

Złośliwe oprogramowanie może posłużyć do przejęcie poufnych danych dostępu do bankowości elektronicznej. W rezultacie można stracić wszystkie oszczędności.

Bank podkreśla, że nigdy nie wysyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego. Ponadto PKO BP uczula klientów, żeby logując się do strony bankowej wpisywać adres ręcznie i nie korzystać z linków.

Zawsze należy zachować ostrożność i ograniczyć zaufanie w stosunku do wiadomości, w których znajduje się prośba o skorzystanie z linku lub podanie poufnych danych. Nie odpowiadaj na nie i nie ujawniaj swoich danych. Zawsze zwracaj uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, np. niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa, nietypowe komunikaty, itp.

Bank radzi, co zrobić w sytuacji, kiedy ktoś kliknął w podejrzany link:

W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, prosimy – skontaktuj się z konsultantem pod numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w I półroczu br. skontrolował w Kujawsko-Pomorskiem ponad 17,3 tys. osób na zwolnieniach lekarskich. Kontroli podlegają przede wszystkim osoby, które często korzystają z kolejnych krótkotrwałych L4 od różnych lekarzy albo długoterminowych. Ponadto osoby, które kiedyś musiały zwrócić zasiłek, bo korzystały ze zwolnienia lekarskiego nieprawidłowo. Zobaczcie najbardziej kuriozalne sytuacje, z jakimi mieli do czynienia kontrolerzy ZUS z regionu i Polski. W taki sposób ludzie tracili zwolnienia i zasiłki - wpadki z życia. Jak ludzie nadużywają zwolnień lekarskich? >>>Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza odc. 3

Tak ludzie nadużywają zwolnień lekarskich. ZUS kontroluje zw...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera