- Szynobusy kursujące pomiędzy Bydgoszczą a Chełmżą to jakiś dramat - opisuje problem Czytelnik. Chodzi o to, że w godzinach popołudniowego szczytu przewoźnik wystawia krótkie składy.
- Pociągi są wypełnione ludźmi, zachowanie odległości i zasad bezpieczeństwa praktycznie nie istnieje, bo jest to niemożliwe - słyszymy od innego pasażera. - Ludzie jeden obok drugiego, wszystkie miejsca siedzące są zajęte. Jak tu zachować bezpieczną odległość? A Arriva jest głucha na apele powiększenia składów - podobno te większe kursują rano, na innych liniach poza Bydgoszcz, a wtedy tłoku nie ma...
Połowa miejsc
- Arriva przestrzega wszystkich zasad, określonych przez obowiązujące przepisy prawa, również w zakresie limitów liczby pasażerów, których można przewozić środkami publicznego transportu zbiorowego - zapewnia nas Joanna Parzniewska, rzecznik prasowy Arrivy.
Arriva przestrzega wszystkich zasad, określonych przez obowiązujące przepisy prawa, również w zakresie limitów liczby pasażerów, których można przewozić środkami publicznego transportu zbiorowego
Pani rzecznik przypomina, że - zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów - obecnie w pojeździe mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące albo połowa ogółu miejsc stojących i siedzących. - W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pasażerów od początku wystąpienia zagrożenia koronawirusem, codziennie monitorujemy liczbę podróżnych w każdym uruchamianym pociągu - mówi Joanna Parzniewska.
Będą reagować
Składy pociągów Arriwy są podobno w tej chwili dostosowane do bieżącego potoku podróżnych. - Nie odnotowujemy przypadków przekroczenia limitów pasażerów - mówi pani rzecznik i zapewnia: - W razie nieprzewidzianego, nagłego zwiększenia liczby pasażerów korzystających z danego połączenia, oczywiście będziemy odpowiednio reagować.
Jak dobry jesteś?
Prosimy pasażerów...
- Ochrona pasażerów i pracowników, w związku z zagrożeniem koronawirusem jest dla nas priorytetem - zapewnia rzeczniczka Arrivy. - Od początku wystąpienia zagrożenia wprowadzone zostały ponadstandardowe środki utrzymania czystości i higieny w pociągach, obejmujące m.in. codzienne sprzątanie pojazdów środkami dezynfekującymi, ze szczególnym uwzględnieniem klamek, uchwytów i poręczy. Dodatkowo toalety w uruchamianych pojazdach szynowych zostały wyposażone w mydła antybakteryjne oraz instrukcje skutecznego mycia rąk. Pracownicy wyposażani są w maseczki, rękawiczki oraz indywidualne środki dezynfekujące. Ponadto w pojazdach wprowadzone zostały specjalne strefy oddzielające przestrzeń pasażerską i obsługi, w celu ograniczania bezpośrednio kontaktu.
Przewoźnik prosi pasażerów o dostosowywanie się do wprowadzanych zasad i realizowanie poleceń obsługi pociągu.
Wideo: Smaki Kujaw i Pomorza sezon 2 odcinek 14
Matura 2020. Tutaj zamieścimy odpowiedzi [język polski, angielski, matematyka]
