https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od października osiem nowych kierunków na Politechnice Bydgoskiej. Znamy szczegóły

Małgorzata Pieczyńska
Osiem nowych kierunków otworzy w nowym roku akademickim 2023/2024 Politechnika Bydgoska. W poniedziałek (29 maja) uczelnia przedstawiła swoją nową ofertę podczas spotkania w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.
Osiem nowych kierunków otworzy w nowym roku akademickim 2023/2024 Politechnika Bydgoska. W poniedziałek (29 maja) uczelnia przedstawiła swoją nową ofertę podczas spotkania w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Dariusz Bloch
Osiem nowych kierunków otworzy w nowym roku akademickim 2023/2024 Politechnika Bydgoska. W poniedziałek (29 maja) uczelnia przedstawiła swoją nową ofertę podczas spotkania w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.

- Taką prezentację, co roku będziemy robili w innej szkole. Zaczynamy od Budowlanki, bo to szkoła prężnie rozwijająca się, z którą już od dawna współpracujemy - mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ i zarazem prorektor ds. rozwoju.

Od października br. Politechnika Bydgoska, jako druga uczelnia publiczna w kraju, zaoferuje studia I stopnia na unikatowym kierunku Telekomunikacja i technologie internetu rzeczy. Program kształcenia obejmuje, m.in., projektowanie i programowanie inteligentnych urządzeń, technologie chmurowe czy wykorzystanie sztucznej inteligencji do analizy danych z urządzeń IoT.

- Cechą szczególną kierunku jest jego praktyczny charakter, a tym samym około 345 godzin zajęć projektowych i ponad 1200 godzin ćwiczeń laboratoryjnych - podkreśla mgr inż. Gracjan Kątek z Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.

Dwa nowe kierunki przygotował Wydział Rolnictwa i Biotechnologii - to Agrotechnologia oraz Projektowanie żywności niskoprzetworzonej. Nowością będzie też Zoofizjoterapia i pielęgnacja zwierząt. Tak naprawdę to nowa odsłona dotychczasowej Zoofizjoterapii, kierunku cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród studentów z całej Polski. Oprócz wiedzy z zakresu rehabilitacji zwierząt, studenci zdobędą także kompetencje do świadczenia, coraz bardziej popularnych, usług groomerskich.

- Wraz ze zmianą programu i zmianą nazwy, kierunek zyskał także profil praktyczny. Oznacza to, m.in., wydłużony okres praktyk zawodowych w wymiarze 720 godzin umożliwiających zdobycie doświadczenia pod okiem profesjonalistów - mówi dr inż. Natasza Święcicka, prof. PBŚ z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt.

Nowy kierunek pojawi się także na Wydziale Zarządzania. Powstał, by w biznesie i zawodowej karierze łączyć wiedzę, umiejętności oraz sportowe pasje. Studenci Zarządzania w sporcie będą mogli wybrać spośród dwóch specjalności - menedżer sportu oraz marketing w sporcie.

Politechnika Bydgoska przygotowała także nowości w ofercie studiów podyplomowych. Uczelnia chce uruchomić kształcenie na kierunku: Przetwórstwo i recykling tworzyw sztucznych. Do listy „podyplomówek” dołączają także kierunki około medyczne, takie jak Zarządzanie w ochronie zdrowia czy Specjalista ds. zarządzania rehabilitacją.

- Jesteśmy uczelnią interdyscyplinarną. Nasze nowe propozycje studiów łączą wiedzę ekspercką z umiejętnościami praktyków. Wraz z każdym nowym kierunkiem powiększa się grono przedsiębiorstw i instytucji, z którymi wspólnie kształcimy naszych studentów. Zapraszam na Politechnikę Bydgoską, po wiedzę i doświadczenie - mówi dr hab. inż. Małgorzata Gotowska, prof. PBŚ, prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski