Zobacz wideo: Zimna krew w obliczu ognia. 10-letni bohater z Koronowa odznaczony

Atrakcje zapewnią trzy grupy rekonstrukcji historycznych, w których skład wchodzi Sarmackie Dziedzictwo, GRH 8 Pułk Strzelców Wielkopolskich oraz 20. Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej ZHR.
Doświadczenie żywej historii w bydgoskim Muzeum
W Muzeum Kanału Bydgoskiego zostaną zorganizowane warsztaty, podczas nich odwiedzający nauczą się obsługiwania stalówki i obsadki. Oprócz tego zobaczymy wystawę przyborów i dokumentów kancelaryjnych, a osoby zainteresowane, będą mogły zgłosić się do punktu poborowego, gdzie dołączą do oddziałów powstańczych i zdobędą legitymację Armii Wielkopolskiej.
- Organizacja wydarzenia przerosła nasze oczekiwania. Zamierzaliśmy zrobić coś małego. Ku naszemu zadowoleniu – urosło to do rangi obchodów miejskich. Bydgoszcz zaczyna świętowanie w czwartek i przedłuży się ono do soboty. Właśnie w ten dzień zapraszamy do naszego Muzeum. W Wejście jest darmowe – mówi Renata Moroz-Langowska z Muzeum Kanału Bydgoskiego.
To może Cię zainteresować
Odwiedzający zobaczą, jak dawniej pracowali sprzedawcy ubiorów, żydowski krawiec, właściciel i pracownice pralni, uliczni czyścibuci, policjanci oraz garncarze. Będzie to okazja do dowiedzenia się, jak kiedyś robiono pranie i okazja do zadbania o swoje buty. Poznamy życie w spelunie, w której żyli bezrobotni, szulerzy i karciarze.
Poza atrakcjami z okazji rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, w Muzeum Kanału Bydgoskiego będzie możliwość zwiedzania stałej wystawy.