O krok od medalu

h
Na starcie XIII edycji mistrzostw Polski domów kultury stanęło ostatecznie 14 czterosobowych drużyn.

Pierwsze miejsce wywalczył zespół Domu Kultury w Trzciance, który zgromadził 27,0 punktów. Na czwartym miejscu znalazł się Emdek nr 2 Bydgoszczy - 24,0 pkt i był bliski wywalczenia medalu. Bydgoska młodzież grała w składzie: Michał Tarkowski - 6,5 pkt, Konrad Kotula - 2,0 pkt, Mateusz Mazalon - 7,5 pkt, Oktawia Kotula - 8,0 pkt. Szóstą lokatę zajął MDK nr 1 Bydgoszcz - 22.0 pkt. Pozostałe miejsca bydgoskich drużyn: 9. Emdek II - 18,5 pkt, 10. MDK nr 5 - 16,5 pkt, 14. MDKL nr 4 - 2,0 pkt. Na pierwszej szachownicy najlepszy okazał się Bartłomiej Mazalon (Emdek) - 7,5 pkt.

<!** reklama left>Zwycięski zespół otrzymał puchar ufundowany przez prezydenta Bydgoszczy, za drugą lokatę puchar Urzędu Marszałkowskiego, za trzecie miejsce puchar kuratorium, a za czwarte puchar SZS oraz nagrody ufundowane przez redakcję „Expressu Bydgoskego”. Ponadto sponsorami turnieju byli: Postdak, Coca-Cola, Totalizator Sportowy, Poczta Polska, Hurtownia PAAK, Delikatesy „Miś”, Cukiernia Chmielewski, Evans. Organizatorami turnieju byli działacze Emdeku z Adamem Łętochą i Andrzejem Karpińskim na czele.