Nieruchomość o powierzchni blisko 2 ha, zlokalizowana w kwartale ulic Focha, Marcinkowskiego i Obrońców Bydgoszczy, w zeszłym roku nabyła firma AWZ Deweloper. Powstanie na niej całkiem nowy kwartał miasta o nazwie „Nowy Port”.
Więcej o inwestycji, terminach realizacji "Nowego Portu" w Bydgoszczy znajdziesz w TYM ARTYKULE (kliknij, żeby przejść)
Nazwa „Nowy Port” ma mieć znaczenie przede wszystkim symboliczne – jako przeciwwaga dla Starego Portu. To właśnie tutaj, w Nowym Porcie swój początek mają bulwary, które dalej biegną do Starego Portu. Miejsce to na lata zostało zapomniane i niejako odcięte od Starego Miasta. AWZ chce je włączyć w struktury Starego Miasta, przywrócić to miejsce bydgoszczanom. Stary Port z piękną historyczną zabudową jest dziś wizytówką miasta. Nowy Port będzie harmonijnym uzupełnieniem historycznej tkanki o powiew nowoczesności.
Zobacz wizualizacje "Nowego Portu". Tak będą wyglądać nowe aleje i budynki oraz apartamenty:
"Nowy Port" w Bydgoszczy naprzeciwko Opery Nova. Tak będzie ...
"Nowy Port" ma być idealnym miejscem do mieszkania, pracowania, spotykania się i odpoczywania. "Nowy Port" ma służyć jako przestrzeń mieszkaniowa, usługowa, biurowa i rekreacyjna. Ma to być miejsce, które tętni życiem – restauracje, kawiarnie i przestrzenie wspólne mają gwarantować bydgoszczanom liczne możliwości spędzania wolnego czasu.
Nowo projektowany kwartał będzie miał trzy zasadnicze osie komunikacyjne.
- Przez środek przebiegać będzie nowa zielona aleja, łącząca ulicę Focha z ulicą Obrońców Bydgoszczy. Jej mocnym, charakterystycznym elementem będzie podwójny szpaler drzew. Pod zwartym okapem koron poprowadzone zostaną szerokie chodniki i zatoki wypoczynkowe. Wzorowana na ulicach handlowych europejskich miast, będzie idealną przestrzenią na luksusowe butiki i eleganckie punkty usługowe.
- Równolegle do ulicy Focha, nowy kwartał przecinać będzie przyjazny pasaż pieszy, bez ruchu samochodowego. Pasaż ten połączy nadrzeczne bulwary z ulicą Warmińskiego. Kameralny w swojej skali będzie przyjaznym miejscem do spacerowania, odpoczynku w kawiarniach i restauracjach oraz odwiedzenia punktów handlowych i usługowych.
Największą inspiracją dla projektu była elegancka i ponadczasowa architektura światowej metropolii – Nowego Yorku.
ZOBACZ RÓWNIEŻ
- Stary Teatr Kameralny zniknął. Trwa budowa nowego [zdjęcia]
- S5 w regionie poważnie opóźniona. GDDKiA czeka na wykonawców
- Ocalmy duszę „botanika”. Nareszcie duży remont ogrodu
- Rewitalizacja Starego Rynku dobiega końca
- Roboty na drogach w Bydgoszczy. Widać światełko w tunelu
- Tak wygląda nowa Castorama w Bydgoszczy [zdjęcia]
