MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy okres świadczeniowy "Rodzina 800+". Nie przegap tego terminu złożenia wniosku!

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Wkrótce rozpocznie się nowy okres świadczeniowy programu "Rodzina 800+". Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) czeka na wnioski od osób uprawnionych. Jest to dobry moment, aby nie zwlekać z ich złożeniem, ponieważ wnioski złożone z opóźnieniem mogą skutkować wypłatą świadczenia w późniejszym terminie!Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>
Wkrótce rozpocznie się nowy okres świadczeniowy programu "Rodzina 800+". Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) czeka na wnioski od osób uprawnionych. Jest to dobry moment, aby nie zwlekać z ich złożeniem, ponieważ wnioski złożone z opóźnieniem mogą skutkować wypłatą świadczenia w późniejszym terminie!Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>Maciej Jeziorek
Wkrótce w życie wejdzie nowy okres świadczeniowy programu "Rodzina 800+". ZUS czeka na wnioski. Nie warto zwlekać, bowiem wnioski złożone z opóźnieniem skutkować będą z wypłatą świadczenia w późniejszym terminie!

Zachowanie ciągłości wypłaty

Jak informuje Krystyna Michałek, rzeczniczka prasowa ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, kluczową kwestią dla rodziców korzystających z programu "Rodzina 800+" jest zachowanie ciągłości wypłaty świadczenia. Aby uniknąć przerw w jego otrzymywaniu, konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednim terminie.

- Blisko 148 tysięcy wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres wypłat zostało przekazanych do ZUS-u w regionie kujawsko-pomorskim, a w całym kraju liczba ta wynosi niemal 2,7 miliona - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim. - To ogromna ilość dokumentów, które muszą zostać przetworzone przed rozpoczęciem nowego okresu świadczeniowego.

Konieczność terminowego złożenia wniosku

Nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze. Termin wypłaty świadczenia zależy bowiem od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Dla zachowania ciągłości wypłaty, rodzice powinni złożyć wniosek do końca kwietnia. Wówczas pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi na konto do 30 czerwca.

Konsekwencje opóźnienia złożenia wniosku

Im później złożony wniosek, tym później wypłacone pieniądze:

 • Jeśli wniosek zostanie złożony w maju, wypłata świadczenia nastąpi do końca lipca z wyrównaniem od czerwca.
 • W przypadku złożenia wniosku w czerwcu, wypłata będzie dokonana do końca sierpnia, również z wyrównaniem od czerwca.
 • Opóźnienie złożenia wniosku może skutkować brakiem wyrównania za czerwiec i otrzymaniem świadczenia jedynie od miesiąca złożenia dokumentu.

Wniosek o wsparcie - komu przysługuje i jak składać?

Świadczenie wychowawcze przysługuje na dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Rodzice mogą złożyć wniosek o wsparcie za pośrednictwem różnych platform, w tym aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Wniosek można również złożyć tradycyjnie, osobiście w placówkach ZUS.

Dla osób korzystających z opieki naprzemiennej, świadczenie wynosi 400 zł miesięcznie. Wszystkie formalności związane z złożeniem wniosku warto załatwić jak najszybciej, aby zapewnić ciągłość wypłaty wsparcia na rzecz dzieci.

>>> To może Cię zainteresować: W dzisiejszych czasach telefony komórkowe są nieodłącznym elementem życia codziennego, jednakże wraz z ich powszechnością pojawiają się również obawy dotyczące wpływu promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie. Czy faktycznie powinniśmy się nimi martwić? Niemiecki Federalny Urząd ds. Ochrony przed promieniowaniem opublikował informacje o modelach smartfonów, które wydzielają najwięcej promieniowania elektromagnetycznego - pełne informacje znajdziesz w artykule.

Deepspot to najgłębszy w Europie basen do nurkowania. Znajduje się w Polsce i ma 45 metrów głębokości, wypełniony jest przejrzystą wodą o temperaturze od 32 do 34 stopni Celsjusza i wyposażony jest w liczne atrakcje, takie jak liny, jaskinię czy wrak, zapewniając doskonałe warunki do nurkowania zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Do 2021 roku był najgłębszym basenem świata. Zobaczcie więcej zdjęć na kolejnych planszach galerii, a więcej informacji praz wideo z nurkowania w Deepspot Polska w artykule.Zobacz więcej zdjęć >>>    Wyświetl ten post na Instagramie      Post udostępniony przez Deepspot (@deepspotpoland)

Najgłębszy basen do nurkowania w Europie jest w Polsce! Zoba...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera