
Chcesz otrzymać świadczenie Rodzina 800 plus? Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku!
Wkrótce rozpocznie się nowy okres świadczeniowy programu "Rodzina 800+". Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) czeka na wnioski od osób uprawnionych. Jest to dobry moment, aby nie zwlekać z ich złożeniem, ponieważ wnioski złożone z opóźnieniem mogą skutkować wypłatą świadczenia w późniejszym terminie!
Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>

Lepiej nie zwlekać!
Jak informuje Krystyna Michałek, rzeczniczka prasowa ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, kluczową kwestią dla rodziców korzystających z programu "Rodzina 800+" jest zachowanie ciągłości wypłaty świadczenia. Aby uniknąć przerw w jego otrzymywaniu, konieczne jest złożenie wniosku w odpowiednim terminie. - Blisko 148 tysięcy wniosków o świadczenie wychowawcze na nowy okres wypłat zostało przekazanych do ZUS-u w regionie kujawsko-pomorskim, a w całym kraju liczba ta wynosi niemal 2,7 miliona - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim. - To ogromna ilość dokumentów, które muszą zostać przetworzone przed rozpoczęciem nowego okresu świadczeniowego.
Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>

Konieczność terminowego złożenia wniosku
Nie należy zwlekać ze złożeniem wniosku o świadczenie wychowawcze. Termin wypłaty świadczenia zależy bowiem od daty złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku. Dla zachowania ciągłości wypłaty, rodzice powinni złożyć wniosek do końca kwietnia. Wówczas pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi na konto do 30 czerwca.
Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>

Konsekwencje opóźnienia złożenia wniosku
Im później złożony wniosek, tym później wypłacone pieniądze:
► Jeśli wniosek zostanie złożony w maju, wypłata świadczenia nastąpi do końca lipca z wyrównaniem od czerwca.
► W przypadku złożenia wniosku w czerwcu, wypłata będzie dokonana do końca sierpnia, również z wyrównaniem od czerwca.
► Opóźnienie złożenia wniosku może skutkować brakiem wyrównania za czerwiec i otrzymaniem świadczenia jedynie od miesiąca złożenia dokumentu.
Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>