https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie jest za późno na naukę

Marek Chełminiak
Blisko dwustu studentów z Fordonu, reprezentujących starsze pokolenie, rozpoczęło studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z wielu dziedzin nauki.

Blisko dwustu studentów z Fordonu, reprezentujących starsze pokolenie, rozpoczęło studia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z wielu dziedzin nauki.

Zajęcia będą się odbywały w salach wykładowych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Nazwa przedsięwzięcia sugeruje, że będą to zajęcia dla seniorów. Jednak organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. <!** reklama>

- Nasza oferta skierowana jest jednak głównie do mieszkańców Fordonu, którzy na terenie swojej dzielnicy nie mieli dotąd możliwości skorzystania z tego typu aktywności. W ubiegłym roku przygotowaliśmy cykl interesujących wykładów powiązanych tematycznie z naukami ścisłymi przyrodniczymi, nowymi technologiami oraz promocją zdrowego stylu życia. Liczyliśmy na spore zainteresowanie. Jednak odzew mieszkańców największej dzielnicy Bydgoszczy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. W tym roku jest podobnie - cieszy się Elżbieta Rudzińska, współorganizatorka przedsięwzięcia z ramienia UTP.

Zadowolenia nie kryją także seniorzy - studenci fordońskiego uniwersytetu. - Uważam, że dla mieszkańców Fordonu jest to świetna oferta. Jestem absolwentką uczelni - poprzedniczki UTP. Teraz mam sporo wolnego czasu. Uznałam, że warto go spędzić w sposób przyjemny i pożyteczny. Dlatego w ubiegłym roku zapisałam się na tutejszy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uczestniczyłam w wykładach i zajęciach fakultatywnych z języka angielskiego i plastyki. Korzystałam też z nordic walking i chodziłam na cykliczne koncerty jazzowe w auli UTP. To były fantastyczne przeżycia - uważa Wanda Bruździńska z Fordonu.

Uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego, zgromadziła liczne grono gości, wśród których znaleźli się, między innymi, studenci bliźniaczego uniwersytetu z Wilna.

- Mam nadzieję, że tegoroczne zajęcia będą równie ciekawe jak ubiegłoroczne i pozwolą poszerzyć horyzonty myślowe naszych seniorów. Macie państwo długoletnie doświadczenie w wielu dziedzinach. Dlatego nasze spotkania mogą też stać się doskonałą platformą do ich wymiany, z pożytkiem dla wszystkich stron - powiedział prof. Wojciech Kapelański, prorektor UTP do spraw organizacji i rozwoju. Następnie odbył się inauguracyjny wykład doc. dr. Ryszarda Kuźmy, dyrektora Polskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wilnie, na temat działalności wileńskiej uczelni oraz sytuacji Polaków na Wileńszczyźnie.

Kolejne wykłady plenarne dotyczyć będą różnych dziedzin wiedzy i życia. W pierwszym semestrze, studenci będą mogli zdobyć wiedzę na temat tajemniczych wybuchów w DAG Bromberg i Zachemie, sztuki XX wieku na tle dawnych epok. Będzie mowa o potrzebie rehabilitacji, gdy szwankuje zdrowie, o tym co zawdzięczamy zwierzętom i jak należy je traktować oraz o czasach Marii Skłodowskiej-Curie i trudnej roli kobiety - naukowca. Planowane są także dodatkowe zajęcia, które zostaną uruchomione w zależności od zgłoszenia się odpowiedniej liczby chętnych. Do wyboru są języki: angielski, niemiecki i francuski, podstawy obsługi komputera, zajęcia plastyczne oraz warsztaty psychologiczne. Nowością będą w tym roku warsztaty wyrobu sztucznej biżuterii.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dorota
~Bozena_6 napisal(a):
----------------------

> Teraz to są takie kursy, że na pewno nie trzeba się bać. Chodziłam do Speak Up i tam prowadzący dokładnie mi wszystko tłumaczyli. Cóż, klient nasz pan to teraz norma.

Jednak nauczyciel się przydaje jak się już nie jest studenciakiem. Mi w speak też dobrze tłumaczyli. Młody to może się uczyć sam, ale ja wolę mieć jakieś oparcie.
B
Bozena_6
Teraz to są takie kursy, że na pewno nie trzeba się bać. Chodziłam do Speak Up i tam prowadzący dokładnie mi wszystko tłumaczyli. Cóż, klient nasz pan to teraz norma.
H
Halcia
Oczywiście, że nie jest!!! Uczyć to się trzeba przez całe życie. :) Sama chodziłam na kurs i wiem, ze jak już się przełamie strach, to idzie jak po maśle. :)
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski