Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze rekolekcje w drodze

Maria Warda
Przewodnikiem grupy „Biało-Czerwonej” jest ksiądz Marcin Łojko, „Promienistymi” zaopiekuje się ks. Szymon Ciesielski. Kapłani przyjmują jeszcze zapisy.

Przewodnikiem grupy „Biało-Czerwonej” jest ksiądz Marcin Łojko, „Promienistymi” zaopiekuje się ks. Szymon Ciesielski. Kapłani przyjmują jeszcze zapisy.<!** Image 2 align=none alt="Image 193252" sub="Ksiądz Marcin Łojko z parafii pod wezwaniem św. Floriana już po raz drugi prowadzi do Częstochowy żnińską grupę „Biało-Czerwoną” / Fot. Archiwum">

Dokładnie za tydzień, 27 lipca ze Żnina do Częstochowy wyruszą dwie pielgrzymki. Ksiądz Marcin Łojko poprowadzi grupę „Biało-Czerwoną”, która uda się w stronę Gniezna, skąd pójdzie w dalszą drogę jako pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Trasa prowadzi ze Żnina przez Rogowo (20 km), gdzie pątnicy zatrzymają się na pierwszy nocleg, a potem: Rogowo - Gniezno (30 km), Gniezno - Września (28,9 km), Września - Chwałków (28,9 km), Chwałków - Broniszewice (25,5 km), Broniszowice - Kościelna Wieś (27,5 km), Kościelna Wieś - Brzeziny (33 km), Brzeziny - Lututów (30), Lututów - Wierzchlas (29,5 km), Wierzchlas - Miedźno (39 km), Miedźno - Jasna Góra (22,3 km). Łączny dystans, jaki mają do przejścia pielgrzymi wynosi 314,2 km. Dotychczas zapisało się około 40 osób. Lista pielgrzymkowa będzie otwarta do 26 lipca. Z księdzem przewodnikiem można skontaktować się dzwoniąc pod nr tel. 724-150-850. Koszt pielgrzymki wynosi 120 złotych. W cenie tej uwzględniono opłatę za bazę pielgrzyma, czyli: samochód, sanitariaty, karetka pogotowia, obiady, legitymacje i śpiewniki.

„Promieniśći” wyruszą z kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Przewodnik ksiądz Szymon Ciesielski, który na początku lipca rozpoczął pracę duszpasterską w parafii, przyjmuje zapisy do 25 lipca. Do tej grupy zapisało się dotąd około 50 osób. Z kapłanem można się skontaktować, dzwoniąc pod nr tel. 604-426-934. Koszt pielgrzymki wynosi 125 złotych. W cenie także mieści się opłata za samochód wiozący plecaki i inne bagaże, obiady i dwa noclegi w Częstochowie.

- Do skarbony stojącej w kościele można wrzucać intencje i prośby do Matki Bożej - mówi ksiądz Szymon Ciesielski. - Będziemy je czytać w trakcie wędrówki i modlić się. Na Jasnej Górze wrzucimy je do skrzynki, z której są wyjmowane i odczytywane przed Czarną Madonną.

Jeśli oprócz intencji zostaną złożone ofiary pieniężne, będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki. To ważne bowiem większość pątników to młodzi ludzie, uczniowie, którzy jeszcze nie zarabiają.

Trasa, którą wędrują „Promieniści”, liczy 301 kilometrów. W pierwszym dniu pątnicy będą mieli do pokonania 42 km. Na pierwszy nocleg zatrzymają się w Gębicach za Mogilnem. Jednym z miejsc postoju tej grupy jest las w Chełmnie nad Nerem, gdzie znajdował się obóz zagłady Żydów.

Ksiądz Marcin Łojko informuje: - Wybierając się na pielgrzymkę musimy zabrać ze sobą bandaż i potrzebne leki, krem z filtrem, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, karimatę, matę do siedzenia, śpiwór, różaniec, kubek i łyżkę, rzeczy osobiste i wygodne buty.

Tegoroczne pielgrzymki wędrują pod hasłem: „Kocham Kościół”.

- Pielgrzymka to modlitwa, śpiew, po prostu rekolekcje w drodze, doświadczenie Boga, drugiego człowieka, ale i samego siebie - mówi ksiądz Marcin Łojko.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!