Zobacz wideo: Jedziesz na wakacje? Potrzebujesz szczepienia i certyfikatu.
Aby wziąć udział w NSP 2021 wystarczy wypełnić formularz w aplikacji spisowej na stronie internetowej NSP 2021. Można też zadzwonić na infolinię lub skorzystać z punktów do samospisu w Gminnych Biurach Spisowych.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - jak wziąć udział?
Są 3 możliwości spełnienia obowiązku jakim jest samodzielny udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jeśli ktoś nie skorzysta z żadnej z nich, zadzwoni do niego rachmistrz.
- Spis przez Internet. Aby wypełnić formularz NSP 2021 należy wejść na stronę www.spis.gov.pl. Tam klikamy w przycisk PRZEJDŹ DO APLIKACJI SPISOWEJ. Konieczne będzie zalogowanie się za pomocą Profilu zaufanego, e-dowodu lub konta w banku. Innym sposobem logowania jest podanie swojego numeru PESEL oraz nazwiska rodowego swojej matki. W tym przypadku trzeba będzie ustawić indywidualne hasło do logowania.
- Spis przez infolinię pod numerem telefonu 22 279 99 99.
- Można również skorzystać z punktów do samospisu w Gminnych Biurach Spisowych. Ich lista dostępna jest TUTAJ.
W przypadku, gdy nie skorzystamy z żadnej z powyższych opcji, zadzwoni do nas rachmistrz spisowy. Rachmistrz może zadzwonić z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99. Zgodnie z prawem nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Jeśli już sami spisaliśmy się przez Internet albo infolinię spisową, nikt z GUS nie będzie dzwonić w tej sprawie. Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.
Jak wypełnić formularz spisowy?
Główny Urząd Statystyczny przygotował film z instrukcją, jak wypełnić formularz spisowy Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Wideo udostępnione jest w serwisie YouTube.
Do kiedy trwa Narodowy Spis Powszechny 2021?
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 prowadzony jest od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021 roku.
Narodowy Spis Powszechny - pytania
W spisie nie ma pytań dotyczących: zarobków, dochodów, poziomu oszczędności lub inwestycji, numeru konta, numery karty kredytowej, posiadanego samochodu lub dóbr materialnych, planów wyjazdowych (urlopowych) i innych związanych ze statusem materialnym. NSP 2021 obejmuje 8 zagadnień:
- charakterystyka demograficzna osób,
- aktywność ekonomiczna osób,
- poziom wykształcenia,
- niepełnosprawność,
- migracje wewnętrzne i zagraniczne,
- charakterystyka etniczno-kulturowa,
- gospodarstwa domowe i rodziny,
- stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).
