Na kradzionym, na rauszu

Na kradzionym, na rauszu

(red)

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

policjanci od tyłupolicjanci od tyłu

policjanci od tyłu policjanci od tyłu ©Tadeusz Pawlowski

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, który wszedł w posiadanie kradzionego roweru. Mężczyzna wpadł podczas policyjnej kontroli. Podejrzany będzie odpowiadać nie tylko za paserstwo, ale także za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.
policjanci od tyłupolicjanci od tyłu

policjanci od tyłu policjanci od tyłu ©Tadeusz Pawlowski


Dzisiaj (04.07.2014) tuż po północy policjanci z bydgoskiego Śródmieścia patrolując ulice starego miasta zauważyli rowerzystę jadącego bez oświetlenia. Przy ulicy Mickiewicza zatrzymali mężczyznę do kontroli. W trakcie sprawdzania mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Badanie alkotestem potwierdziło ich przypuszczenia. 20-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Jednak nie było to jego jedyne zmartwienie.
Jak się okazało, poruszał się kradzionym rowerem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło, że rower został skradziony dwa lata temu w wyniku włamania do garażu na terenie Śródmieścia. Bydgoszczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Teraz podejrzany na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego będzie odpowiadać za paserstwo oraz za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

Bydgoscy policjanci przypominają, że nabywając kradzioną rzecz pochodzącą z przestępstwa sam popełniasz przestępstwo. Dlatego też, staraj się zrobić wszystko, aby potwierdzić legalność posiadanej rzeczy.

Przestępstwo paserstwa można popełnić umyślnie jak i nieumyślnie. Wszystko zależy od tego, czy osoba, która nabywa rzecz wie o przestępnym pochodzeniu przedmiotu, czy też powinien i mógł takie pochodzenie sprawdzić na podstawie towarzyszących okoliczności, np. bardzo niskiej cenie czy też braku dokumentacji.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tomasz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

A niby jak mam potwierdzić tą legalność np telefonu.Co mam skończyć jak ta dziennikarka co gdy sprawdzali jej komórkę to okazało się że jest trefna i jej sprawę wytoczyli.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tak parkują

Tak parkują "mistrzowie" z Bydgoszczy [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]