Kandydaci na studia w Collegium Medicum UMK mają jeszcze szansę na rozpoczęcie nauki w październiku br. Aktualnie trwa nabór uzupełniający na wybrane kierunki studiów.
W trakcie tego naboru zapraszamy na następujące kierunki:
1.
Kierunek lekarsko-dentystyczny Nowość
Zapisy (zarejestrowanie się i wniesienie opłaty rekrutacyjnej) prowadzone są w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na stronie irk.umk.pl do 27 sierpnia br.
2.
Analityka medyczna
Audiofonologia
Dietetyka
Farmacja
Terapia Zajęciowa
Zapisy (zarejestrowanie się i wniesienie opłaty rekrutacyjnej) w ramach drugiego naboru prowadzone są w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na stronie irk.umk.pl do 16 września br.
Poznaj kilka szczegółów o kierunkach, które możesz studiować stacjonarnie jeszcze w tym roku.
Studia na kierunku analityka medyczna przygotowują do praktycznego zawodu diagnosty laboratoryjnego. Diagnostyka laboratoryjna pozwala poznać chemiczne tajniki ludzkiego organizmu i rozpoznawać jednostki chorobowe. To właśnie dzięki pracy diagnosty, lekarz jest w stanie postawić diagnozę oraz poprowadzić pacjenta drogą właściwie dobranej terapii. Laboratoria w centrach krwiodawstwa, szpitalach czy ośrodkach naukowo- badawczych to miejsce pracy diagnosty laboratoryjnego.
W związku z pojawiającym się problemem wszechobecnej technologii, która niezmiennie emituje dźwięki, rynek medyczny potrzebuje profesjonalistów w zakresie hałasu i wsparcia osób z uszkodzeniami słuchu. Społeczeństwo coraz częściej korzysta z aparatów słuchowych, tym samym wzrasta rola audiofonologa, który kompleksowo bada słuch i dobiera aparat słuchowy. Młody, wykształcony specjalista z dziedziny uszkodzeń słuchu staje się cenionym nabytkiem na współczesnym rynku pracy.
Dietetyka, to współczesny trend zachowania zdrowia, który zwraca się ku naturalności. Niestety skok cywilizacyjny oraz jego konsekwencje w postaci masowo przetworzonej żywności, nie wspierają zdrowego trybu życia. Niemniej tu pojawia się zadanie właśnie dla dietetyków. Dziś dietetyk, to nie tylko osoba, która leczy otyłość lub niedowagę, ale przede wszystkim specjalista zajmujący się układaniem jadłospisów dostosowanych do stylu życia.
Farmaceuta zwykle bywa utożsamiany z aptekarzem, co jest dużym uproszczeniem. Może on bowiem prowadzić prace naukowe nad rozwojem i badaniem leków. Może być specjalistą w dyscyplinach naukowych, takich jak: chemia farmaceutyczna, farmacja stosowana, farmakognozja (nauka o substancjach pochodzenia naturalnego, wykorzystywanych jako leki) czy farmakologia.
Głównym przesłaniem studiów terapii zajęciowej jestwsparcie pacjenta tak, aby mógł uczestniczyć w życiu społecznym. Terapeuta jest nauczycielem prostych lub złożonych czynności dnia codziennego, umiejętnie dobierając pracę do możliwości podopiecznego. Terapia zajęciowa mieści w sobie różne odmiany rehabilitacji pacjenta na poziomie motoryki, intelektu i psychiki. W zależności od potrzeb pacjenta, zajęcia przybierają formę aktywności fizycznej, artystycznej, społecznej bądź też formę relaksacji, kontaktu z naturą lub sztuką.
Więcej informacji: https://rekrutacja.cm.umk.pl/