Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mobilne Centrum Edukacyjne pełne atrakcji stanęło przy SP nr 63 w Bydgoszczy [zdjęcia]

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Uczniowie mogli przenieść się do świata wirtualnej nauki, zobaczyć najnowsze urządzenia, wśród nich były np. interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania.
Uczniowie mogli przenieść się do świata wirtualnej nauki, zobaczyć najnowsze urządzenia, wśród nich były np. interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania. Arkadiusz Wojtasiewicz
Ciężarówka pełna interaktywnych urządzeń zawitała w czwartek (2 czerwca) do Bydgoszczy. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 63 na Szwederowie wizyta Mobilnego Centrum Edukacyjnego to była niesamowita przygoda.

Zobacz wideo: Ukrainki posprzątały ogród zoologiczny w Bydgoszczy.

od 16 lat

Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE), po przerwie spowodowanej pandemią, znów ruszyło w podróż po Polsce. Na swojej trasie 2 czerwca pojazd miał przystanek w Bydgoszczy przy szkole na bydgoskim Szwederowie.

W trakcie tej wizyty dla czterech grup uczniów zorganizowano ciekawe warsztaty w multimedialnej klaso-pracowni „iLAB”. Uczniowie mogli przenieść się do świata wirtualnej nauki, zobaczyć najnowsze urządzenia, wśród nich były np. interaktywne tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości, roboty do nauki programowania, stół oraz flipchart z ciekawymi aplikacjami do prowadzenia zajęć edukacyjnych, czy gry 3D. Wizytę w MCE złożył także Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.

Nowinki technologiczne były niesamowitą atrakcją dla uczniów

- Już jakiś czas temu zgłosiliśmy w Kuratorium Oświaty, że jesteśmy zainteresowani wizytą Mobilnego Centrum Edukacyjnego w naszej szkole - mówi Przemysław Kotłowski, dyrektor SP nr 63. - Niestety, pandemia pokrzyżowała nam plany i tę wizytę trzeba było odłożyć w czasie. Cieszymy się, że teraz się udało.

W warsztatach w MCE wzięły udział dwie klasy z poziomu I-III i dwie klasy IV-VIII (każda po 20 uczniów). - Dla uczniów to była wielka atrakcja, bo mogli poznać nowinki technologiczne - mówi Przemysław Kotłowski.

O zaplecze edukacyjne MCE dba Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. W Bydgoszczy truck gościł na zaproszenie dwóch Regionalnych Punktów Informacyjnych, działających przy Kuratorium Oświaty oraz Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. Działalność RPI kierowana jest do wszystkich instytucji zainteresowanych realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych, w szczególności do przedstawicieli instytucji oświatowych, organów prowadzących, organizacji pozarządowych, uczelni wyższych, fundacji, bibliotek czy domów kultury.

Jak doszło do wizyty Mobilnego Centrum Edukacyjnego w SP nr 63?

- Te punkty to jednostki, których celem jest promowanie programów zarządzanych przez Narodową Agencję, szczególnie w miejscowościach, które do tej pory nie korzystały z takich programów, jak Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności - tłumaczy Lucyna Brodziak, dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. - Kujawsko-Pomorskie jest województwem, w którym najmniej jest realizowanych projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków europejskich. Stąd nasze działania Informacyjne, by przekazywać wiedzę, że takie możliwości są i warto z nich skorzystać. We współpracy z Kuratorium Oświaty skontaktowaliśmy się z Narodową Agencją i stąd też wizyta Mobilnego Centrum Edukacyjnego w SP nr 63 w Bydgoszczy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo