Festyn motoryzacyjny pod nazwami "Motomajówka", albo "Moto Show" organizowany jest w bydgoskiej samochodówce od 2013 roku - z wyjątkiem lat pandemicznych - z inicjatywy nauczycieli zawodu.
- Tematem przewodnim pierwszej imprezy były pojazdy klasyczne - samochody i motocykle. Wystawie towarzyszyły wykłady policjantów dotyczące zasad bezpiecznej jazdy oraz mecz rozgrywany przez uczniów i nauczycieli. W kolejnych latach tematyka festynów zmieniała się. W 2015 r. gościliśmy na przykład przedstawicieli i sprzęt Pierwszej Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy, Jednostki Wojskowej 1515 oraz Muzeum Wojsk Lądowych - mówi Magdalena Marzec, wicedyrektor Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy.
W 2023 podczas "Motomajówki" odbył się z kolei profesjonalny pokaz działań służb ratunkowych, w którym wzięli udział policjanci, strażacy z OSP i ratownicy medyczni. Można też było wówczas skorzystać z urządzenia symulującego wypadek.
- Festyn ma charakter otwarty, więc uczestniczą w nim również kandydaci na naszych uczniów, którzy mają okazję poznać szkołę i nauczycieli. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza organizowanych przez nas wydarzeń i ma integrować środowisko motoryzacyjne i szkolną społeczność. Chcemy też pochwalić się nowoczesnym wyposażeniem placówki w zakresie techniki motoryzacyjnej - dodaje Magdalena Marzec.
W sobotę na gości tradycyjnie czekało wiele atrakcji: były wirtualne warsztaty Gogle VR, pokaz technologii napraw pojazdów "Herkules", pokaz ratownictwa "Strażacy w akcji", pokaz pojazdów militarnych i amerykańskich, pokaz techniki dronowej, pokaz elektrycznego pojazdu autonomicznego oraz wyścigi modeli RC.
Podczas Moto Show odbyły się również licytacje i loterie charytatywne, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenia Ignasia Lissa. 4-latek z Jacewa (powiat inowrocławski) choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD). Bez terapii genowej kosztującej w USA 16 milionów złotych grozi mu wózek inwalidzki, a później śmierć.
