MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Fordonie przeszedł gruntowną przebudowę - zobacz zdjęcia

Krzysztof Wypijewski
Krzysztof Wypijewski
Obiekt prezentuje się imponująco
Obiekt prezentuje się imponująco Arkadiusz Wojtasiewicz
Budynek fordońskiego emdeku powstał w 1993 roku. Od tego czasu nigdy nie przechodził tak kompleksowego remontu. W czwartkowym tzw. spacerze inwestycyjnym uczestniczył m.in. prezydent Rafał Bruski.

W czerwcu ub. roku plac budowy przekazano wykonawcy - firmie PUBR. Zakres robót był bardzo duży. Obejmował, m.in., termomodernizację budynku domu kultury, tj. docieplenie ścian zewnętrznych parteru, piwnic, ścian fundamentowych w części niepodpiwniczonej, stropodachów. Wymieniona została też stolarka okienna i drzwi zewnętrzne, zamontowano panele fotowoltaiczne, powstała też energooszczędna instalacja oświetlenia LED. Przebudowano też, m.in., sanitariaty, instalację grzewczą i wodno-kanalizacyjną. Piwnice i parter obiektu zostały przystosowane dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach.

W budynku przy ul. Krysiewiczowej 8, który przeszedł gruntowną metamorfozę, powstały też nowe sale. Duża pracownia krawiecka powstała w pomieszczeniu po byłej kuchni, jest też nowa sala multimedialna. W tej ostatniej znajdowało się pięć stanowisk, teraz przybyło kolejnych 5. Ponadto przebudowane zostały pracownie plastyczna i instrumentalna. Powstał także pokój nauczycielski, którego wcześniej w MDK nr 5 nie było.

MDK 5, którego dyrektorem jest Hanna Grześkowiak, działa w blisko osiemdziesięciotysięcznej dzielnicy - Fordon, na Osiedlu Przylesie. Wychowankami placówki są dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska dzieci w wieku przedszkolnym. Od momentu rozpoczęcia działalności liczba stałych uczestników zajęć mieści się w granicach 1200-1400 osób. Imprezy okolicznościowe, okazjonalne, konkursy gromadzą od 80 do 500 uczestników.

Podstawową jednostką organizacyjną MDK 5 jest stała forma zajęć: koło, sekcja, zespół ujęta w stałym, tygodniowym planie zajęć. Formy zajęć w placówce zorganizowane są w pracownie i działy. Emdek prowadzi również działalność o charakterze okresowym i okazjonalnym. Kadrę placówki stanowią wysoko wykwalifikowani nauczyciele, którzy pracują według indywidualnych, autorskich programów. 

Placówka posiada m.in. następujące pracownie:

• plastyczne
• ceramiczna, z piecem do wypalania ceramiki
• krawiecka
• fotograficzna
• wokalna
• przedszkolna
• instrumentalna (gitara, keyboard, flety, instrumenty perkusyjne)
• teatralna
• szachowa
• szermiercza
• taneczna/karate

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski