Miniżużlowcy BTŻ Bydgoszcz ścigali się w Toruniu [ZDĘCIA]

Na obiekcie w Toruniu rozegrano kolejną rundę indywidualnych mistrzostw Polski na miniżużlu (klasa 80-125 cc). W grodzie Kopernika ścigali się też chłopcy do 10. roku życia, którzy nie posiadają jeszcze licencji "MŻ".

Zwycięzcą zawodów został Dawid Piestrzyński z Rybek Rybnik. W najlepszej trójce znaleźli się także Mikołaj Duchiński (Stal Toruń) i Mateusz Łopuski (Wybrzeże Gdańsk).

Najlepiej z zawodników BTŻ Bydgoszcz spisał się Emil Maroszek, który zajął 9. miejsce (5 pkt w serii zasadniczej i triumf w finale C). Maciej Kurzawski był siedemnasty (1 pkt i wygrana w finale E), Kacper Tuczkowski zajął dwudzieste miejsce (0 i ostatnie miejsce w finale E).

W Toruniu ścigali się też chłopcy, którzy nie posiadają jeszcze licencji MŻ (startowało 8 zawodników). Najlepszy był Maksymilian Pawełczak z BTŻ (komplet 12 pkt). Piąte miejsce zajął Adam Putkowski (5 pkt), szóste Wiktor Jasiński (3). Oskar Funtowicz miał kłopoty sprzętowe (2 defekty) i sklasyfikowany został na 8. pozycji.