Maksymilian Pawełczak z Abramczyk Polonia Bydgoszcz indywidualnym mistrzem Polski! [zdjęcia]

Na torze w Świętochłowicach rozegrano trzecią, ostatnią rundę rywalizacji o żużlowe indywidualne mistrzostwo Polski w klasie 250 centymetrów sześciennych.

Maks w sobotę był drugi, a wcześniejsze dwa turnieje wygrał. Podopieczny trenera Jacka Woźniaka pewnie sięgnął więc po złoto. To kolejny sukces Pawełczaka w tym sezonie w klasie 250 cc. Żużlowiec Polonii nie tak dawno wywalczył w Szwecji indywidualne wicemistrzostwo świata, a pod koniec sierpnia sięgnął (m.in. z kolegą klubowym - Emilem Maroszkiem) po złoto parowego czempionatu Europy.

W Świętochłowicach triumfował Paweł Sitek (Ostrovia), który wywalczył srebro IMP. Trzeci był Kacper Mania; zawodnik Unii Leszno to samo miejsce zajął w całym cyklu.

Maroszek w sobotę był piąty (9 pkt; odpadł w barażu, zajmując w nim 3. miejsce). Inny polonista - Adam Putkowski zgromadził 7 oczek i sklasyfikowany został na 10. pozycji.

Przypomnijmy, że rok temu Maroszek zdobył brąz IMP 250 cc. Pawełczak ścigał się wówczas na miniżużlu, gdzie wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polski.