Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Magdalena Wolska - Belfer Roku

Jarosław Reszka
Magdalena Wolska zebrała 33,1 proc. głosów w naszym plebiscycie
Magdalena Wolska zebrała 33,1 proc. głosów w naszym plebiscycie Dariusz Bloch
W gimnazjum święto. Przyszedł wójt, przyszli radni, przedstawicielka rodziców. Są dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie, przedstawiciele „Expressu Bydgoskiego”. Jest też tort cukierni Rem Marco.
W gimnazjum święto. Przyszedł wójt, przyszli radni i przedstawicielka rodziców. Są dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie, przedstawiciele "Expressu Bydgoskiego". Test też tort cukierni "Rem Marco". Tak wyglądało wręczenie statuetki "Belfra roku" pani Magdalenie Wolskiej - nauczycielce z Publicznego Gimnazjum im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Więcej na temat finału plebiscytu w czwartkowym wydaniu.

Belfer roku wybrany. Przedstawiamy zwycięzcę

Wspólnie świętujemy w Białych Błotach wielki sukces Magdaleny Wolskiej - wybranej w naszym plebiscycie Belfrem Roku 2016 przez Czytelników „Expressu”.

To druga, po Ewelinie Abramczyk, laureatka Belfra Roku z gminy Białe Błota, a pierwsza spośród nauczycieli tamtejszego gimnazjum. Magdalena Wolska pamięta, że na początku trochę bała się pracy z dorastającą młodzieżą. Od razu po studiach historycznych w Akademii Bydgoskiej trafiła do Białych Błot. Gdy sekretarka pokazała jej plik podań nauczycieli ubiegających się o pracę, straciła nadzieję. Po rozmowie kwalifikacyjnej okazało się jednak, że to ona wypadła najlepiej.

Uczniowie Gimnazjum nr 34 promowali Bydgoszcz i zawieźli dary dla polskiej szkoły na Wileńszczyźnie

Na początku było to pół etatu i szara rzeczywistość uciążliwych podróży autobusami z Fordonu, gdzie mieszkała i mieszka. Po pierwszym roku pracy Magdalena Wolska urodziła syna. Trzeba było decydować o przyszłości. Postanowiła związać ją z Białymi Błotami, a dyrektor obiecał, że będzie szukał dla niej całego etatu. Znalazł go i nie pożałował. Magdalena Wolska uczy w gimnazjum od 12 lat i w tym czasie trzy razy otrzymywała nagrodę dyrektora szkoły.

Z kwiatami do Belfra Roku podchodzą uczniowie jej klasy. O IIIA mówi „moje nicponie”. Gdy ich przejmowała, była to klasa sportowa, piłkarska i początkowo chodziły do niej tylko dwie dziewczyny. Poprosiła więc męża, też nauczyciela, by wprowadził ją w tajniki piłki nożnej, by łatwiej było złapać jej kontakt z uczniami. Udało się. Wyglądają na bardzo zżytych. Pewnie za parę miesięcy popłynie wiele łez, gdy przyjdzie czas pożegnania.

Magdalena Wolska jest zdania, że gimnazja się sprawdzają w polskim systemie edukacji. Zamiast je likwidować, polecałaby gruntowną zmianę podstaw programowych.

- Uczniowie, zwłaszcza chłopcy - niecierpliwie wypytują mnie: kiedy wreszcie będzie o wojnie? A tymczasem program nauczania historii w gimnazjum kończy się przed wybuchem pierwszej wojny światowej... - mówi pani Magda.

Znalazła na to sposób. Zaprasza do szkoły byłego więźnia obozu koncentracyjnego i współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodzin Katyńskich. Co roku wozi uczniów na wycieczki na Powązki i do Muzeum Powstania Warszawskiego. - Stojąc nad grobami bohaterów „Kamieni na szaniec”, uczniowie dziwią się, że ci ludzie nie są fikcją literacką, że żyli naprawdę - śmieje się ich nauczycielka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!