Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Leon dał im lekcję

Dominika Kucharska
Studenci UT-P wiedzieli, na kim się wzorować. W czwartek przy ulicy Batorego zawisną ich prace. Nutka talentu Wyczółkowskiego wydobywa się z czerni i bieli.

Studenci UT-P wiedzieli, na kim się wzorować. W czwartek przy ulicy Batorego zawisną ich prace. Nutka talentu Wyczółkowskiego wydobywa się z czerni i bieli.

<!** Image 3 align=none alt="Image 201347" sub="Studenci architektury UTP">

„Lekcja z mistrzem” to tytuł wystawy rysunków studentów architektury krajobrazu i architektury wnętrz UTP. Czego można się spodziewać po pracach, będących świeżym spojrzeniem na dzieła Leona Wyczółkowskiego? Bez wątpienia nie zabraknie w nich inspiracji przyrodą i tajemniczym pięknem drzew.

Ekspozycja stanowi podsumowanie działań studentów, prowadzonych w trakcie dobiegającego już końca roku wielkiego artysty, który zmarł w 1936 roku. Bydgoszcz, a dokładnie bydgoskie Muzeum Okręgowe, jest jednym z dwóch miejsc w Polsce posiadającym najbogatszą kolekcję dzieł Wyczółkowskiego.

<!** reklama>

Wernisaż w Galerii Wspólnej zaplanowano na czwartek, 13 grudnia. Początek o godz. 18. Prace studentów będzie można podziwiać do 20 stycznia 2013 roku. Galeria znajduje się przy ul. Batorego 1/3. To miejsce, które zrzesza i oddaje swoją przestrzeń artystom z różnorakich środowisk. Plastycy, literaci, pisarze& Wszyscy ci, którzy pragną podzielić się z innymi solidną dawką sztuki, mogą to zrobić właśnie pod tym adresem. Poza czasowymi wystawami, takimi jak zapowiadana „Lekcja z mistrzem”, galeria proponuje stałe wydarzenia. W każdy piątek w godz. od 11 do 17 odbywają się tam warsztaty plastyczne, połączone z otwartymi konsultacjami (bez ograniczeń wiekowych). Również w piątki o godz. 17 we Wspólnej spotykają się fani fotografii analogowej. Warsztaty z tzw. „Negatywnymi” prowadzi Marta Wisniewska-Krasuska.

Przypominamy także o świetnej wystawie plakatów filmowych autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Eskpozycja prezentowana w Muzeum Okręgowym jest wędrówką po 35-letniej pracy tego artysty. Pągowski jest autorem ponad tysiąca wydanych drukiem plakatów. Zajmuje się także ilustracją książkową i prasową, jest autorem okładek wydawnictw płytowych, scenografii teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmów i teledysków. Plakaty filmowe można oglądać w Bydgoszczy do 30 grudnia w spichrzach nad Brdą (ul. Grodzka 7-11).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!