https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krytyczne uwagi mieszkańców po zmianie organizacji ruchu przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Będą poprawki

Jarosław Więcławski
Mieszkańcy bloków przy ul. Łęczyckiej zwracają uwagę, że po zmianach znacznie wydłużyła się ich droga m.in. na stację paliw po drugiej stronie ulicy.
Mieszkańcy bloków przy ul. Łęczyckiej zwracają uwagę, że po zmianach znacznie wydłużyła się ich droga m.in. na stację paliw po drugiej stronie ulicy. Dariusz Bloch
Od tygodnia kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej przyzwyczajają się do nowej organizacji ruchu w okolicy budowy przy ul. Fordońskiej. Nie wszystkie zmiany zostały dobrze przyjęte.

Zobacz wideo: Bydgoski śpiewak wygrał „Bitwę Tenorów na róże”

od 16 lat

Do redakcji napisał mieszkaniec jednego z bloków położonych przy ul. Łęczyckiej 5, 5A i 7, który uważa, że wprowadzona pod koniec grudnia zmiana organizacji ruchu przy ul. Fordońskiej utrudnia życie lokatorom.

Na wysokości wyjazdu z naszej posesji zamknięto nam możliwość skrętu w lewo w kierunku ul. Skłodowskiej-Curie. Zamknięto przez to również możliwość skrętu do Castoramy, a także na położoną po drugiej stronie ulicy stację paliw. W tej chwili jedynym sposobem, aby dotrzeć do pobliskich sklepów i zakładów usługowych jest poruszanie się niedokończoną ul. Fordońską (z której wystają studzienki) aż do ul. Bałtyckiej, aby tam zawrócić – pisze pan Kamil.

Od 29 grudnia kierowcom udostępniono jeden pas ruchu północnej jezdni ul. Fordońskiej (w kierunku ronda Fordońskiego) oraz ul. Łęczycką, ale można z niej wyjechać jedynie w prawo, w stronę centrum. Przejazd przez torowisko możliwy jest jedynie na tymczasowych rondach przy Bałtyckiej i Fabrycznej. Podczas wprowadzania zmian zlikwidowano rondo przy moście Kazimierza Wielkiego.

– Organizacja ruchu wprowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Zmiany nie powinny być jednak tak kłopotliwe dla mieszkańców tych 3 adresów, gdyż sklepy mają po drugiej stronie ulicy – odpowiada nam Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP.

Rada Osiedla Bartodzieje na swoim profilu w mediach społecznościowych zwróciła uwagę na stan oddanych do użytku chodników przy ul. Łęczyckiej i Fordońskiej. W komentarzach nie brakowało uwag, że wygląda to na prowizorkę, brakuje wielu płyt lub są źle ułożone. – To w ogóle wygląda jak po 6 miesiącach prac, a nie po ponad roku – pisze pani Anita.

Do drogowców także dotarły sygnały o ich kiepskiej jakości. Zastrzeżenia dotyczyły m.in. krzywego ułożenia płytek i ich klawiszowania. – Już przekazaliśmy wykonawcy te poprawki przy chodniku. Należy jednak pamiętać, że to nadal teren budowy, która wciąż jest prowadzona. Prace nie są jeszcze zakończone ani odebrane. Docelowo wszystko będzie wykonanie na najwyższym poziomie – zapewnia rzecznik ZDMiKP.

Przełożenie ruchu na drugą jezdnię ul. Fordońskiej pierwotnie było planowane w czerwcu 2022 r. Prace, które rozpoczęły się na południowej jezdni, miały zostać zakończone do końca minionego roku. Cała inwestycja związana z budową nowych mostów, wraz ze zmianami przy ul. Toruńskiej i Perłowej, zgodnie z umową ma potrwać do lipca 2023 r. Firma Trakcja, wykonawca inwestycji, złożyła wnioski o wydłużenie terminu robót do końca roku i waloryzację kontraktu m.in. ze względu na trudną sytuację gospodarczą.

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Droga na Łęczyckiej jest okropnie ustawiona przez tą przebudowę nawet nie można przejechać samochodem na drugą stronę do sklepów po drugiej stronie tylko wszystko na około tak żeby się przedostać wogole gdzie kolejek przed godziną 14.00 korki na Fordońskiej . Płyty na chodnikach ruchome . Mieszkańcy osiedla nie mogą dobrze wyjechać z posesji swoich dobrze bo muszą uważać czy ktoś im czasami nie wjedzie przed auto a wjechać na posesję to już wogole makabra .
P
Plonn
Niech już glupole od bydgoskich dróg szykują odszkodowanie za rozwalone opony i felgi na tych wystających studzienkach
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski