
Zarządzanie, informatyka, psychologia, prawo – dziedziny te tworzą naukowy i biznesowy świat WSB-NLU, w którym spotykają się tradycja i innowacja. Studenci pełni pasji, akademiccy teoretycy oraz doświadczeni praktycy biznesu, współpracując w modelu Project Based Learning oraz korzystając z nowoczesnych rozwiązań, takich jak CloudA™, tworzą dynamiczne środowisko nauki. WSB-NLU, działająca od 30 lat, odcisnęła swoje piętno nie tylko na polskiej scenie edukacyjnej, ale również gospodarczej – przypomniał o tym dr Michał Mółka, prodziekan ds. prawa, podczas Krynica Forum 2024.
Dowodem na to były liczne spotkania z absolwentami uczelni na tle malowniczej Góry Parkowej. W Krynicy bez trudu można było zobaczyć ich w różnych rolach: jako przedsiębiorców, naukowców, polityków, prezesów i dyrektorów firm, a także ekspertów i panelistów. WSB-NLU stała się szkołą liderów, której wpływ sięga daleko poza mury uczelni, inspirując zarówno w biznesie, jak i w nauce.
WSB–NLU w świecie nauki i gospodarki
"Krynica Forum to wydarzenie wyjątkowe, gdzie w sposób harmonijny przenikają się tematy związane z bezpieczeństwem, cyberbezpieczeństwem, geopolityką, ekonomią oraz przyszłością szkolnictwa wyższego. To idealne miejsce do wymiany poglądów, inspirujących dyskusji, zdobywania wiedzy i nawiązywania cennych kontaktów. Dlatego właśnie jesteśmy tutaj" – podkreślał dr Michał Mółka.
Czy jednak świat nauki może wciąż wnosić coś nowego na spotkania takie jak Krynica Forum? "Oczywiście, że tak. Nauka zawsze stanowi nieocenioną wartość dodaną. Tworzy się naturalna synergia między światem nauki a biznesu, między teorią akademicką a praktyką gospodarczą. Dlatego nasza uczelnia, skupiająca wybitnych teoretyków i praktyków z obszarów biznesu, informatyki, prawa oraz psychologii, wnosi ogromny wkład nie tylko do debat, ale także do spotkań gospodarczych i networkingu" – zaznaczył dr Michał Mółka.
WSB–NLU – nowosądecka szkoła liderów
Co wyróżnia WSB-NLU na tle innych uczelni? Od samego początku swojego istnienia stawia na praktykę. Uczelnia bacznie obserwuje zmiany zachodzące we współczesnym, dynamicznie rozwijającym się świecie i szybko na nie reaguje. Dzięki temu studenci zdobywają nie tylko aktualną wiedzę, ale również niezbędne doświadczenie.
Studiując zarządzanie (od ponad 33 lat), informatykę, psychologię czy prawo (od 3 lat) w Nowym Sączu, można być pewnym, że nabyte umiejętności znajdą praktyczne zastosowanie na gospodarczych arenach Polski, Europy i świata. To swego rodzaju przepustka do świata biznesu, która jednocześnie realizuje wizję dr. Krzysztofa Pawłowskiego, założyciela WSB-NLU.
"Już w latach dziewięćdziesiątych XX wieku dr Krzysztof Pawłowski dążył do tego, aby harmonijnie połączyć życie gospodarcze z prawem. Udało nam się to w 2022 roku, kiedy do zarządzania, informatyki i psychologii dołączyło prawo. Od tego momentu staliśmy się uczelnią kompletną – nie tylko biznesową, informatyczną i psychologiczną, ale także prawniczą, kształcącą przyszłe polskie kadry" – podkreśla dr Michał Mółka.
Od Zarządzania się zaczęło
Zarządzanie, choć jest najstarszym kierunkiem w ofercie WSB-NLU, nadal rozwija się w nowoczesnych i niezwykle pożądanych na rynku specjalizacjach. To właśnie tutaj kształtują się przyszłe kadry administracji publicznej, eksperci ds. marki i public relations, specjaliści od organizacji eventów, rachunkowości i finansów, reklamy internetowej, BHP, logistyki, a także analitycy biznesowi i specjaliści od controllingu. To jedynie część specjalizacji, które oferuje sądecka WSB na kierunku Zarządzanie.
"Kierunek ten skupia się na indywidualnym rozwoju studentów oraz praktycznych zajęciach, które opierają się na sprawdzonych wzorcach polskich i amerykańskich. To czyni naszą ofertę unikalną i doskonale dostosowaną do współczesnych wymagań rynku pracy. Studenci mogą wybierać między studiami I i II stopnia" – przypomina WSB-NLU.
Na kierunku Psychologia studenci mogą wybierać spośród trzech specjalizacji: psychologia kliniczna i osobowości, psychologia biznesu oraz neuropsychologia. Zajęcia prowadzą praktycy z dziedziny psychologii, pedagogiki oraz neurologii, a pięcioletnie studia magisterskie kładą nacisk na zdobywanie praktycznych umiejętności, takich jak diagnozowanie, profilowanie, wydawanie opinii, prowadzenie terapii i wykorzystywanie testów psychologicznych. Warto podkreślić, że sądecka uczelnia oferuje jedne z najlepszych studiów psychologicznych w Polsce, co zostało potwierdzone przez Polską Komisję Akredytacyjną.
Od programisty i grafika do prawnika
Informatyka na WSB-NLU to studia inżynierskie I stopnia, które wyróżniają się praktycznym podejściem do nauczania. Zajęcia prowadzą doświadczeni specjaliści – zawodowi programiści biznesowi oraz developerzy gier, a studenci mają możliwość odbywania praktyk i staży w firmach patronackich. Uczelnia stosuje nowatorską metodę nauczania przez projekt (Project-Based Learning), która pozwala studentom zdobywać wiedzę w praktyczny sposób. Absolwenci tego kierunku mogą rozwijać się jako programiści aplikacji biznesowych, programiści gier komputerowych, graficy komputerowi czy analitycy cyberbezpieczeństwa.
Najmłodszy kierunek na WSB-NLU, czyli prawo, oferuje trzy specjalności: prawo ogólne, prawo w administracji oraz prawo w biznesie. Pięcioletnie studia magisterskie gwarantują solidne przygotowanie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, dzięki czemu absolwenci będą dobrze przygotowani do pracy w różnych dziedzinach prawa.
WSB-NLU oferuje również prestiżowe studia podyplomowe Master of Business Administration (MBA) oraz prowadzi Szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
W WSB-NLU jak w olbrzymiej rodzinie
Absolwenci WSB-NLU to potężna, blisko 14-tysięczna społeczność, która odgrywa ważną rolę w życiu gospodarczym Polski i wielu krajów na świecie. Dzięki nim imię uczelni jest szeroko znane, a sami absolwenci z dumą podkreślają, że ukończyli studia w nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Uczelnia stanowi otwartą bramę do świata wielkiego, średniego i małego biznesu.
"Nie ukrywam, że mamy ambicję stać się uczelnią liderów XXI wieku. Czy to się uda? Czas pokaże, ale na pewno będziemy się o to starali" – mówi dr Michał Mółka, prodziekan ds. kierunku prawo w WSB-NLU.