Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konwalia majowa - chociaż piękna, ta roślina jest silnie trująca - Lasy Państwowe ostrzegają!

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Właśnie zaczynają pojawiać się pierwsze konwalie majowe - to właśnie w maju kwitnie ta roślina. Konwalię majową możemy spotkać w przydomowych ogródkach oraz w lesie, zwykle w dąbrowach lub lasach mieszanych. Konwalia wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych, ale bardzo łatwo się jest nią zatruć - to silnie toksyczna roślina - przestrzegają Lasy Państwowe. Zatruć się konwalią majową jest łatwo, a skutki tego mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Zobacz, jakie właściwości ma konwalia majowa, jak uniknąć zatrucia rośliną. Przed tym przestrzegają lasy Państwowe ►►►
Właśnie zaczynają pojawiać się pierwsze konwalie majowe - to właśnie w maju kwitnie ta roślina. Konwalię majową możemy spotkać w przydomowych ogródkach oraz w lesie, zwykle w dąbrowach lub lasach mieszanych. Konwalia wykazuje wiele właściwości prozdrowotnych, ale bardzo łatwo się jest nią zatruć - to silnie toksyczna roślina - przestrzegają Lasy Państwowe. Zatruć się konwalią majową jest łatwo, a skutki tego mogą być bardzo groźne dla zdrowia. Zobacz, jakie właściwości ma konwalia majowa, jak uniknąć zatrucia rośliną. Przed tym przestrzegają lasy Państwowe ►►► pixabay
Konwalia majowa to roślina, która nie tylko pięknie wygląda, ale ma również wiele właściwości leczniczych. Lasy Państwowe jednak ostrzegają przed przetwarzaniem konwalii majowej we własnym zakresie. "Należy pamiętać jednak, że granica między lekarstwem a trucizną bywa bardzo cienka, dlatego nie zaleca się przetwarzania konwalii w warunkach domowych i spożywania nalewek własnej roboty" - czytamy na stronie Lasów Państwowych.

Konwalie są popularną rośliną ze względu na wygląd i zapach, jaki wytwarzają jej kwiaty. Nieduże białe dzwonki na soczyście zielonych łodygach są atrakcyjną ozdobą. "Wiosna to czas rozkwitu kwiatów i ziół, które budzą się do życia po chłodnym, zimowym okresie. Konwalię majową możemy spotkać w przydomowych ogródkach oraz w lesie, zwykle w dąbrowach lub lasach mieszanych. Rośnie płatowo, ponieważ rozrasta się głównie za pomocą kłączy. Zwana jest także konwalią leśną, lanuszką, majówką lub kokoryczką. Rośnie niewielka, zazwyczaj ma nie więcej niż 20 cm. Owoc konwalii początkowo jest zielony, a następnie czerwienieje - informują lasy Państwowe".

Takie właściwości medyczne ma konwalia majowa. Uważaj, ta roślina jest silnie toksyczna. Jak można się nią zatruć, jakie są objawy i czym to grozi? Wyjaśniamy w galerii:

Konwalia majowa w ogrodzie – uprawa

Konwalie uprawiane w ogrodzie kwitną zwykle w maju - informują Lasy Państwowe. - Żeby prawidłowo się rozwijały, powinno się je sadzić na glebie próchniczej, wilgotnej, o dużej przepuszczalności. Warto wybrać miejsce bardziej zacienione, ponieważ w delikatnym cieniu konwalia majowa najlepiej rośnie – podobnie, jak w warunkach naturalnych.


To może Cię zainteresować: Niepozorna natka pietruszki to prawdziwa bomba witaminowa. Nać pietruszki nie pozostaje bez wpływu na naszą urodę. Wzmacnia włosy i paznokcie, utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Poza tym przyczynia się do utraty wagi. A to dopiero początek listy zalet natki. Wiemy co się dzieje z organizmem gdy jemy natkę pietruszki, kto powinien ją jeść, a kto jej unikać - sprawdź w artykule.

Zobacz również te artykuły

źródło: Lasy Państwowe

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wiosenne problemy skórne. Jak sobie z nimi radzić?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera