Konwalie są popularną rośliną ze względu na wygląd i zapach, jaki wytwarzają jej kwiaty. Nieduże białe dzwonki na soczyście zielonych łodygach są atrakcyjną ozdobą. "Wiosna to czas rozkwitu kwiatów i ziół, które budzą się do życia po chłodnym, zimowym okresie. Konwalię majową możemy spotkać w przydomowych ogródkach oraz w lesie, zwykle w dąbrowach lub lasach mieszanych. Rośnie płatowo, ponieważ rozrasta się głównie za pomocą kłączy. Zwana jest także konwalią leśną, lanuszką, majówką lub kokoryczką. Rośnie niewielka, zazwyczaj ma nie więcej niż 20 cm. Owoc konwalii początkowo jest zielony, a następnie czerwienieje - informują lasy Państwowe".
Takie właściwości medyczne ma konwalia majowa. Uważaj, ta roślina jest silnie toksyczna. Jak można się nią zatruć, jakie są objawy i czym to grozi? Wyjaśniamy w galerii:
Konwalia majowa w ogrodzie – uprawa
Konwalie uprawiane w ogrodzie kwitną zwykle w maju - informują Lasy Państwowe. - Żeby prawidłowo się rozwijały, powinno się je sadzić na glebie próchniczej, wilgotnej, o dużej przepuszczalności. Warto wybrać miejsce bardziej zacienione, ponieważ w delikatnym cieniu konwalia majowa najlepiej rośnie – podobnie, jak w warunkach naturalnych.
źródło: Lasy Państwowe
