Kobiece derby KKP - Górzno wieczorową porą

Bydgoskie piłkarki już nie kończą meczów na 0:0, odzyskały skuteczność, ale nadal nie wykorzystują dogodnych sytuacji. Jak będzie w derbach? Dariusz Bloch
Piątek, godz. 19.00, stadion przy ul. Słowiańskiej: Kobiecy Klub Piłkarski - Unifreeze Górzno. Do Bydgoszczy przyjeżdża lider I ligi (grupa północna). Jest okazja do rewanżu za porażkę z jesieni.

W rundzie jesiennej w Miesiączkowie, gdzie rozgrywa swoje mecze Unifreeze, bydgoszczanki przegrały pechowo 1:2 (0:0).

Bramki zdobyły wtedy: 0:1 Agata Bała (50), 1:1 Anna Pawłowska (70), 1:2 Agata Bała (75). W 77 minucie bramkarka gospodyń obroniła rzut karny egzekwowany przez Karolinę Pancek.

Najgroźniejszą zawodniczką zespołu z Górzna jest Agata Bała (16 bramek i 10 asyst). To córka byłego piłkarza m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Grzegorza Bały, który zresztą prowadzi kobiecą ekipę z Górzna.

Dla porównania najlepsze snajperki w KKP w tej chwili to: Anna Pawłowska (5 goli) i Edyta Sobczyk (4 gole).

Drużyna prowadzona przez Adama Górala po jesiennej niemocy wskoczyła już na właściwe tory, odzyskała skuteczność. Choć wyjazd do rezerw mistrza Polski, Medyka II Konin, nie wyszedł (1:2).

- Prowadziliśmy do przerwy 1:0, a mogliśmy więcej, bo tyle mieliśmy sytuacji. W drugiej połowie nie poznawałem zespołu. Byliśmy już na majówce, a nie na boisku - mówi Szymon Kowalik, prezes klubu.