Kobiece derby: gorąco na boisku i na trybunach! [ZDJĘCIA]

Tak cieszyły się dziewczyny z KKP Bydgoszcz po golu Anny Lewandowskiej.
Tak cieszyły się dziewczyny z KKP Bydgoszcz po golu Anny Lewandowskiej. Tomasz Czachorowski
Na Słowiańską przyjechał lider I ligi (grupa północna). Na boisku wyrównany, ostry mecz, ale na trybunach też było gorąco, bo zespół przyjezdnych też dopingowała spora grupa kibiców.

W 31 minucie KKP Bydgoszcz objął prowadzenie po golu kapitan Anny Lewandowskiej, która dobiła strzał Marty Ossowskiej.

Niestety, sześć minut później przyjezdne wyrównały, a uczyniła to najlepsza snajperka Unifreeze Górzno, Agata Bała. To jej 17 gol w tych rozgrywkach.

Ta sama zawodniczka dwukrotnie pokonała bydgoską bramkarkę w pierwszym meczu jesiennym w Miesiączkowie i zespół z Górzna wygrał wtedy 2:1.

Rewanżowe spotkanie mogło i powinno skończyć się wygraną bydgoskiego zespołu, ale nie wiedzieć czemu sędzina nie uznała w 80 minucie prawidłowo zdobytego gola przez Monikę Kaźmierczak z rzutu wolnego.

Minutę później drugą żółtą kartkę ujrzała Anna Lewandowska i KKP kończył mecz w „10”.

Te kartki będą miały konsekwencje w następnym meczu KKP w Łodzi z UKS SMS II. Dla Lewandowskiej była to czwarta żółta kartka. Tyle samo zobaczyła już Joanna Daleszczyk i obie nie pomogą koleżankom na wyjeździe.

KKP Bydgoszcz – Unifreeze Górzno 1:1 (1:1).

Bramki: 1:0 Anna Lewandowska (31), 1:1 Agata Bała (37).

Zespół Adama Górala zagrał w składzie: Kamila Rosińska – Wiktoria Andrzejewska, Monika Kaźmierczak, Paulina Wierzbowska, Anna Pawłowska – Magdalena Kałuzińska, Joanna Daleszczyk, Daria Gugała, Ilona Raczkowska – Anna Lewandowska, Marta Ossowska (70 Agata Stępień).