"Nożyce" Pawłowskiej! „Ibra” by się nie powstydził [ZDJĘCIA]

Anna Pawłowska szykuje się do wykonania "nożyc", po których KKP obejmie prowadzenie 1:0. Dariusz Bloch
Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz zakończył sezon. Na razie na własnym boisku. Za tydzień wyjazd do stolicy i pożegnanie z ligą. Gdyby dziewczyny z KKP grały tak cały sezon, jak ostatnio...

Podopieczne Adama Górala na boisku przy ul. Słowiańskiej odprawiły z kwitkiem niedawnego kandydata do awansu do ekstraligi, Polonię Poznań.

Bydgoszczanki prowadziły grę i stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Były momenty, gdy piłka nie chciała wpaść z kilku metrów po wielu dobitkach.

Wreszcie futbolówka znalazła drogę do siatki. A stało się to w bardzo efektowny sposób. W 24 minucie bydgoszczanki miały rzut rożny z prawej strony. Z narożnika na długi słupek dośrodkowała Monika Kaźmierczak, a Anna Pawłowska wykonała efektowne „nożyce” - piłka wpadła w górny przeciwległy róg. Uderzenie a la Zlatan Ibrahimović!

Nawet przy boksie zespołu z Poznania można było usłyszeć głośne ooooooooooo!.

- Lubię uderzać z powietrza, ale akurat w tym momencie miałam brać piłkę na główkę. Stwierdziłam jednak, a co tam, zaryzykuję. To była bardzo dobra piłka od Moniki, zresztą cały sezon dobrze wykonuje rzuty rożne. No, a mi spadło po prostu na nogę i jakoś wleciało - tłumaczyła po meczu szczęśliwa strzelczyni Anna Pawłowska.

Po przerwie bydgoskie piłkarki miały jeszcze większa przewagę, ale zmarnowały wiele okazji po kontrach, wychodząc w liczebnej przewadze. Brakowało tego ostatniego dokładnego podania.

Wreszcie w 85 minucie Marta Ossowska, która pojawiła się na boisku 9 minut wcześniej, opanował piłkę w polu karnym, zwodem zgubiła rywalkę i spokojnie posłała piłkę dołem tuż przy lewym słupku.

Mecz odbywał się w dużym upale, sędzina główna dwukrotnie zarządzała przerwę na uzupełnienie płynów, zimnej wody.

Mec trwał 90+3. W pierwszej minucie doliczonego czasu poznanianki znalazły się w przewadze przed bydgoską bramką. Rywalka strzelała z 5-6 metrów półgórnie przy lewym słupku, ale Daria Granowska w nieprawdopodobny sposób wybiła piłkę na róg. Zebrała za tę interwencję oklaski z obu stron.

KKP Bydgoszcz – Polonia Poznań 2:0 (1:0).

Bramki: 1:0 Anna Pawłowska (24), 2:0 Marta Ossowska (85).

KKP: Daria Granowska – Anna Pawłowska, Monika Kaźmierczak, Paulina Wierzbowska, Weronika Andrzejewska – Edyta Sobczyk (76 Marta Ossowska), Daria Gugała, Joanna Daleszczyk kpt, Magdalena Kałuzińska - Ilona Raczkowska, Anna Lewandowska (85 Joanna Dudek).

Żółte kartki: Gugała, Kaźmierczak, Wierzbowska.

Sędziowała: Karolina Pawlak (Rawicz).