https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jubileusz 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 w Bydgoszczy - zobaczcie zdjęcia

Maciej Czerniak
Uroczysta gala z okazji jubileuszu 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Stefana Balcera odbyła się w piątek 15 listopada, w siedzibie placówki przy ulicy Fordońskiej 17.
Uroczysta gala z okazji jubileuszu 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Stefana Balcera odbyła się w piątek 15 listopada, w siedzibie placówki przy ulicy Fordońskiej 17. Tomasz Czachorowski
Historia szkoły specjalnej na bydgoskich Bartodziejach sięga końca lat 60. W piątek odbyła się uroczystość z okazji rocznicy utworzenia szkoły, a także nadania placówce imienia.

Uroczysta gala z okazji jubileuszu 55-lecia Szkoły Podstawowej nr 23 im. Stefana Balcera odbyła się w piątek 15 listopada, w siedzibie placówki przy ulicy Fordońskiej 17. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele miasta, w tym Anna Mackiewicz, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy.

Od kilku klas do osobnej szkoły

Szkoła Podstawowa nr 23  powstała  w roku 1968 na bazie klas specjalnych przy szkole podstawowej, która istniała od 1921 roku. Jak czytamy w opisie historii placówki na stronie internetowej, ideą powstania szkoły było "zapewnienie edukacji i wychowania dzieciom potrzebującym specjalnych metod nauczania".

"Pierwszym kierownikiem, a następnie dyrektorem szkoły był Henryk Winnicki. W pierwszym roku szkolnym 1968/1969 naukę rozpoczęło 151 uczniów. W 1977r. szkoła podstawowa przejęła dzieci ze zlikwidowanej Szkoły Podstawowej nr 51 przy ulicy Toruńskiej. Także powiększyło się grono nauczycieli. Po 25 latach działalności szkoła liczyła 17 oddziałów i 204 uczniów. Została utworzona klasa wstępna.
W roku 1985 obowiązki dyrektora szkoły powierzone zostały Władysławowi Kozińskiemu.

9 września 1988 roku Szkole Podstawowej nr 23 nadano imię Stefana Balcera, nauczyciela okresu międzywojennego, kierownika szkoły powszechnej przy ulicy Fordońskiej. Stefan Balcer został rozstrzelany na początku II wojny światowej w Dolinie Śmierci w Fordonie."

Najnowsza historia szkoły

Rok 1999 w historii szkoły jest określany przełomowym, bo właśnie wtedy zaczęło funkcjonować przy Szkole Podstawowej nr 23 Gimnazjum nr 40. W roku szkolnym 2002/2003 placówki zostały przemianowane na Zespół Szkół nr 31, a dyrektorem została Beata Stankowska, a w 2005 roku to stanowisko objęła Katarzyna Fuksiewicz. Po jej przejściu na emeryturę, w 2010 roku dyrektorem została Małgorzata Sopór.

"Od roku szkolnego 2017/2018 Zespół Szkół nr 31 tworzą Szkoła Podstawowa nr 23 i Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 2. Obecnie uczy się tu prawie 150 niepełnosprawnych dzieci. Od początku zasadniczym celem kształcenia dzieci i młodzieży było ich wychowanie i przysposobienie do życia".

- Głównym celem, jaki stawia sobie Rada Pedagogiczna, jest integrowanie uczniów z lokalnym środowiskiem, a także przygotowanie ich do pełnienia przyszłych obowiązków - informuje szkoła.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski