Zobacz wideo: Przebudowa zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy.

Inaugurację uświetniły dwa wykłady. Pierwszy pt. "Homeopatia - medycyna informacyjna" wygłosiła lek. Anna Furmaniak. Z drugim wystąpił dr n. med. Marek Jurgowiak. Tytuł wykładu brzmiał "Mózg, umysł, uczenie się - jak wspomóc pracę mózgu w zdobywaniu umiejętności i wiedzy?".
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w tym roku obchodzi 17-lecie swojego istnienia.
- Od 2005 roku dokładamy wszelkich starań, żeby studenci czuli się u nas komfortowo - mówi mgr Emilia Dzikowska, prorektor Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. - Naszą kadrę dydaktyczną stanowią profesorowie, doktorzy i magistrowie, którzy są przede wszystkim praktykami w swoich dziedzinach. Do realizacji zajęć praktycznych zapewniamy nowoczesne, kompleksowo wyposażone pracownie oraz najwyższej klasy sprzęty i produkty renomowanych marek. Zajęcia praktyczne odbywają się także w toku pracy najlepszych w regionie szpitali, centrów zdrowia, gabinetów, gdzie studenci zdobywają doświadczenie niezbędne do pracy w wymarzonym zawodzie.
W Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu studentów przybywa z każdym rokiem. Największym zainteresowaniem cieszą się kierunki z zakresu nauk o zdrowiu takie, jak Pielęgniarstwo, Kosmetologia i Fizjoterapia na studiach licencjackich i jednolitych magisterskich, natomiast na studiach podyplomowych: Optometria, Chiropraktyka, czy Kosmetologia MasterClass.