Godnie kontynuują tradycję

Marek Wojciekiewicz
W Sicienku zawodnicy Wisły zdobyli dwanaście medali.
W Sicienku zawodnicy Wisły zdobyli dwanaście medali. Nadesłane
Najmłodsi zapaśnicy MLKS Wisła Świecie z powodzeniem wystartowali w dwóch turniejach zapasów w stylu wolnym w Miliczu i Sicienku.

W końcówce września zapaśnicy ze Świecia uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Uczniowskich Klubów Sportowych w Miliczu.

Niepokonany Szymon

- Najlepiej wypadł Szymon Wróbel, który w wadze do 35 kilogramów zdobył brązowy medal - informuje Grzegorz Sikorski, trener w MLKS Wisła Świecie.
Dwa dni później w Siecienku, niedaleko Bydgoszczy odbył się kolejny turniej, Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie w Zapasach Młodzików i Dzieci.
- Tym razem Szymon Wróbel nie miał sobie równych i zdobył pierwsze miejsce w kategorii do 38 kilogramów - informuje trener.
W minizapasach chłopców w wadze do 25 kilogramów triumfował Alex Dębicki, w wadze do 32 kilogramów najlepszy był Paweł Kitowski.
Swoje kategorie wygrali też: Krystian Gwizdała (38 kg) i Patryk Ozga (52 kg). Bardzo dobrze spisała się też Marta Zalewska (24 kg) i Maja Badowska(29 kg), obie zdobyły pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Liczy się też fantazja

Drugie miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Kamil Kumkowski (20 kg), Wiktor Jankowski (20 kg) i Aleksander Kokoszyński (35 kg).
Zdobywcy trzecich miejsc w swoich kategoriach to: Jakub Zalewski (22 kg) i Jakub Badowski (29 kg).
- Technika i siła w zapasach są bardzo ważne, jednak liczy się też fantazja i wola walki - pouczał młodych adeptów dawny mistrz, Władysław Stecyk, który był gościem niedawnej Gali z okazji 40-lecia zapasów w Świeciu.
Widać że młodzi adepci tego sportu wzięli sobie te słowa mocno do serca. Pod wodzą trenera Grzegorza Sikorskiego, który w historii MLKS Wisła Świecie jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników, zdobywają czołowe lokaty na turniejach w całej Polsce.