MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gala Laureatów siódmej edycji programu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna - mamy zdjęcia

Małgorzata Pieczyńska
„Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” to program cieszący się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół. Służy uwrażliwieniu młodych ludzi na zagadnienie różnorodności, akceptacji i wielokulturowości.
„Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” to program cieszący się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół. Służy uwrażliwieniu młodych ludzi na zagadnienie różnorodności, akceptacji i wielokulturowości. Tomasz Czachorowski
W poniedziałek (17 czerwca) w sali widowiskowej w bydgoskim Pałacu Młodzieży odbyła się Gala Laureatów siódmej edycji miejskiego projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

Podczas gali wręczono nagrody KOSTKA dla bydgoskich liderów samorządności i tolerancji. Nagrody zostały przyznane w 6. kategoriach: kreatywność, otwartość, samorządność, tolerancja, kooperacja i aktywność.

- Bydgoszcz jest otwarta i tolerancyjna, mieszkanki i mieszkańcy wielokrotnie udowadniali, że są życzliwi i empatyczni - mówiła podczas gali Iwona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy. - Cieszę się, że projekt SOiT tak dobrze się rozwija. Na przestrzeni 7 lat działalności Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej powstał Bydgoski Program Równego Traktowania. Wierzymy, że empatia, życzliwość i uważność na drugiego człowieka ma ogromne znaczenie w naszym codziennym życiu.

W ramach tegorocznej edycji programu zrealizowano szereg przedsięwzięć. W poniedziałek (17 czerwca) podsumowano tegoroczną edycję. Za udział w konkursach w ramach SOiT nagrodzono: 1. miejsce w konkursie „Umysł Otwarty” - SP nr 38, 1. miejsce w konkursie „Muszkieterowie” - SP nr 41 i SP nr 57, 1. miejsce w konkursie „SzPAgaT” - SP nr 9 i SP nr 12, 1. miejsce w konkursie „LUSTRO” SP nr 12 i Zespół Szkół Handlowych.

Certyfikaty specjalne dla najbardziej zaangażowanych szkół w sezonie 2023/2024 otrzymały: V LO, Szkoły Podstawowe: nr 12, 18, 27, 30, 32, 38, 43 i 66, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, ZS Handlowych oraz ZS Mechanicznych nr 2.

Nagrodę Grand Prix w konkursie Festiwal Kultur zdobyła SP nr 63 za kulturę mezoamerykańską, drugie miejsce zajęła SP nr 43 za kulturę rzymską, a trzecie SP nr 38 za kulturę starogermańską oraz Zespół Szkół Budowlanych za współczesną kulturę afrykańską.

W konkursie Festiwal Kultur, który odbył się w ramach projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna, przyznano również nagrodę publiczności, którą wygrał Zespół Szkół Chemicznych za współczesną kulturę turecką. Drugie miejsce zdobyła SP nr 63 za kulturę mezoamerykańską, a trzecie Zespół Szkół Mechanicznych nr 2 za zaprezentowanie współczesnej kultury francuskiej.

„Szkoła Otwarta i Tolerancyjna” to program cieszący się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół. Służy uwrażliwieniu młodych ludzi na zagadnienie różnorodności, akceptacji i wielokulturowości. Wspomaga również rozwój empatii u młodzieży i kształtowanie postawy opartej na szacunku dla innej osoby.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Szkoła Otwarta i Tolerancyjna" w Bydgoszczy w 2022 r. przy Zespole Szkół nr 32 powstał pierwszy w Polsce Park Tolerancji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski