Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Express pyta kandydatów o plany na politykę społeczną. Łukasz Schreiber: - Chcę miasta przyjaznego dla seniorów i młodych

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na urząd Prezydenta Bydgoszczy.
Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy na urząd Prezydenta Bydgoszczy. Tomasz Czachorowski
"Express Bydgoski" poprosił kandydatów ubiegających się w nadchodzących wyborach samorządowych o urząd Prezydenta Bydgoszczy o precyzyjne odpowiedzi na dwa pytania dotyczące czterech dziedzin życia mieszkańców miasta. Dziś pytamy o politykę społeczną, a konkretnie o seniorów i ludzi młodych.

Każdy z komitetów wyborczych otrzymał te same pytania i możliwość prezentacji odpowiedzi na internetowej stronie "Expressu Bydgoskiego". Będziemy je publikować systematycznie, do czwartku, 4 kwietnia. W ostatni przedwyborczy piątek, 5 kwietnia, zebrane hasłowo odpowiedzi przedstawimy na łamach papierowego wydania EB.

Dziś pytania i odpowiedzi dotyczące polityki społecznej, a konkretnie seniorów i ludzi młodych. Odpowiada Łukasz Schreiber, kandydat Bydgoskiej Prawicy.

Czy obecnie oferta dla seniorów i ludzi młodych w Bydgoszczy jest Pana zdaniem wystarczająca?

Obecna oferta dla seniorów i ludzi młodych w Bydgoszczy wymaga znaczących zmian i ulepszeń. Realizując program Bydgoskiej Prawicy "Naprzód Bydgoszcz", zamierzam skoncentrować się na wprowadzeniu rozwiązań, które uczynią miasto bardziej przyjaznym i atrakcyjnym dla tych grup wiekowych.

Bydgoszcz jest jednym z najszybciej wyludniających się miast. Zdaniem GUS jest nas już jedynie 328 tys., a jak wynika ze spisu Państwowej Komisji Wyborczej nawet poniżej 300 tys.! Pomimo tego radykalnie rosną koszty życia, a wielkie imprezy odjechały do Torunia. Czas to zmienić!

Co trzeba zmienić lub udoskonalić w tej kwestii?

Moim priorytetem będzie wprowadzenie kompleksowych rozwiązań uwzględniających ich różnorodne oczekiwania. Dla seniorów proponuję, m.in., niskopodłogowy tabor w komunikacji miejskiej, program „Kulturalny Senior”, czyli raz na kwartał bezpłatny bilet do kina, opery, teatru i filharmonii, program „Lokalna Wycieczka”, który pozwoli na jedno i dwudniowe wyjazdy także w mniej znane atrakcyjne miejsca, czy rozbudowę oferty spędzenia wolnego czasu na naszych osiedlach.

Dla ludzi młodych skoncentruję się na tworzeniu warunków sprzyjających edukacji, pracy i spędzaniu wolnego czasu, poprzez, m.in., stworzenie Centrum Gamingowego w Młynach Rothera, rozbudowę oferty akademickiej, poprzez wspólną promocję wszystkich uczelni i miasta procesów rekrutacyjnych na studiach, nowy wymiar Bydgoskich Juwenaliów, czy ponowne przywrócenie w mieście wielkich imprez takich jak: Grand Prix na żużlu, Jarmark Kazimierzowski, Festiwal Talentów dla naszych dzieciaków, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Filmowej, czy Festiwal Kina Kobiecego im. Poli Negri.

Dla wszystkich jest z kolei ważne, aby na naszych osiedlach pojawiło się więcej terenów zielonych, a dzieci bądź wnuki mogły skorzystać z Bydgoskiego Bonu Żłobkowego, czyli dopłaty do 500 zł, gdy nasze pociechy nie otrzymają miejsca w miejskim żłobku, bądź rejonowym przedszkolu. Poprzez te działania, Bydgoszcz stanie się miastem, które nie tylko zatrzyma swoich mieszkańców, ale również przyciągnie nowych, dzięki atrakcyjnej i zróżnicowanej ofercie.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera