Emil siódmy w Auckland

Amerykanin Greg Hancock wygrał dziś Grand Prix Nowej Zelandii, pierwszą rundę indywidualnych mistrzostw świata na żużlu.

Za plecami Hancocka przyjechał w finale Jarosław Hampel. Trzeci był Duńczyk Nicki Pedersen, a czwarty Australijczyk Jason Crump.

Emil Sajfutdinow z Polonii Bydgoszcz uzbierał w rundzie zasadniczej 8 oczek (1, 2, 3, w/su, 2). W XVI biegu Emil spowodował upadek N. Pedersena i został wykluczony. W półfinale Rosjanin przyjechał ostatni i sklasyfikowany został na 7. miejscu.

Tomasz Gollob wygrał rundę zasadniczą (14 pkt), ale w połfinale był dopiero trzeci i nie awansował do decydującego wyścigu.