Ekstraklasowy Zawisza pokonał rezerwy 3:2. Testy Rumuna Corneliu Pulhaca

Na pierwszym planie Jakub Łukowski, tuż za nim testowany rumuński lewy obrońca Corneliu Pulhac. Dariusz Bloch
Piłkarze Mariusz Rumaka zagrali na głównej płycie stadionu przy ul. Gdańskiej wewnętrzny sparing z IV-ligowymi rezerwami Macieja Marciniaka, wygrywając 3:2 (1:0). Grano 2x30 minut.

Jak zawsze w ostatnich sparingach, trener Mariusz Rumak mecz obejrzał z wysokości trybuny B.

Z pierwszego zespołu zabrakło Andre Micaela i Michała Masłowskiego, który w czwartkowe przedpołudnie odwiedził z Pucharem Polski wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy.

W drużynie rezerw zagrali też zawodnicy z szerokiej kadry I zespołu: Damian Ciechanowski, Jakub Łukowski i Mica. Łukowski popisał się strzałem z rzutu wolnego a la Andrea Pirlo. Po jego uderzeniu piłka nad murem wpadła w okienko - Andrzej Witan nie miał szans.

Zawisza Bydgoszcz - Zawisza II Bydgoszcz 3:2 (1:0).

Bramki: 1:0 Rafael Porcelis (25), 1:1 Jakub Łukowski (34-wolny), 1:2 Kamil Kamiński (38), 2:2 Luis Carlos (54), 3:2 Wagner Borges (60-karny).

Zawisza rozpoczął w składzie: Grzegorz Sandomierski - Corneliu Pulhac (testowany), Samuel Araujo, Paweł Strąk, Sebastian Ziajka - Alvarinho, Herold Goulon, Kamil Drygas, Wahan Geworgian - Jorge Kadu, Rafael Porcelis.

Po przerwie na boisko weszli: Andrzej Witan oraz Piotr Petasz, Anestis Argyriou, Jakub Wójcicki, Luis Carlos, Wagner Borges i Bernardo Vasconcelos.

W niedzielę o 15.30 na Gdańskiej Zawisza zakończy rundę jesienną meczem z Górnikiem Zabrze, zaś IV-ligowe rezerwy w sobotę o 13.00 spotkają się w derbach z Polonią Bydgoszcz na Sportowej.

W przyszłym tygodniu, w przerwie reprezentacyjnej, podopieczni Mariusza Rumaka zagrają na Gdańskiej sparing z Lechią Gdańsk. Początek meczu w piątek o 12.30.