Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty z matematyki w SP nr 2 w Bydgoszczy [zdjęcia]

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
W SP nr 2 w Bydgoszczy do egzaminu ósmoklasisty z matematyki przystąpiło 91 uczniów z czterech klas VIII. Wśród nich było też 12 uczniów - uchodźców z Ukrainy.
W SP nr 2 w Bydgoszczy do egzaminu ósmoklasisty z matematyki przystąpiło 91 uczniów z czterech klas VIII. Wśród nich było też 12 uczniów - uchodźców z Ukrainy. Arkadiusz Wojtasiewicz
Trwa trzydniowy egzamin ósmoklasisty. W środę (24 maja) młodzież rozwiązywała zadania z matematyki. W SP nr 2 w Bydgoszczy, gdzie zajrzeliśmy o poranku, do egzaminu z tego przedmiotu przystąpiło 91 uczniów.

W szkole przy ul. Hetmańskiej nastroje wśród uczniów były dobre, choć jeszcze przed wejściem do sal część z nich podkreślała, że matematyka to najtrudniejszy egzamin ze wszystkich, które zdają.

- Emocje towarzyszyły uczniom już od kilku dni, ale nie ma się co dziwić, to w końcu egzamin - mówi Agata Dopke, dyrektor SP nr 2 w Bydgoszczy. - Dlatego, by wesprzeć uczniów, jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, wychowawcy klas napisali do uczniów listy motywacyjne.

W SP nr 2 egzamin z matematyki piszą też uczniowie z Ukrainy

W bydgoskiej "Dwójce" matematykę zdawało 91 uczniów z czterech klas VIII. Wśród nich było też 12 uczniów - uchodźców z Ukrainy.

- Młodzież pisała egzamin w 15 salach - mówi Agata Dopke. - Wszyscy znali całą procedurę egzaminu, bo wcześniej ćwiczyliśmy ją z uczniami. Poza tym było kilka egzaminów próbnych, by uczniowie wiedzieli, jak taki egzamin wygląda.

W województwie kujawsko-pomorskim do egzaminu ósmoklasisty ogółem przystąpiło 27 tys. 831 uczniów z 667 szkół, w samej Bydgoszczy - 4361 osób z 28 szkół.

Tadeusz Dąbrowski, dyrektor Wydziału Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, poinformował nas w środę (24 maja) po godz. 9, że we wszystkich szkołach podstawowych w regionie egzamin ósmoklasisty z matematyki rozpoczął się zgodnie z planem.

Wynik może mieć znaczenie przy naborze do szkoły ponadpodstawowej

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Jego wynik może mieć jednak znaczenie przy naborze do szkoły ponadpodstawowej. Stąd młodzieży zależy na dobrych wynikach, zwłaszcza, że w tegorocznej rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia weźmie udział więcej kandydatów. Większa liczba uczniów to efekt zmian w systemie oświaty, skutkujący przyjęciem do szkół podstawowych w ciągu dwóch lat szkolnych, tj. w roku szkolnym 2014/15 i 2015/16, trzech roczników uczniów.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą znane 3 lipca, tego samego dnia uczniowie poznają swoje wyniki.

Zobacz wideo: Co warto wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty w 2023 roku

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo