Zobacz wideo: Ukrainki posprzątały ogród zoologiczny w Bydgoszczy.

Egzamin z języka polskiego zaczął się o godz. 9 i trwał 120 minut. W SP nr 60 w Bydgoszczy uczniowie pisali egzamin z języka polskiego w 14 salach.
- To rozwiązanie się sprawdziło. Chcieliśmy, aby młodzież czuła się komfortowo, a w mniej licznych grupach pracuje się im efektywniej - mówi Leszek Gozdek, dyrektor SP nr 60. - Zachowaliśmy także odległości 1,5-metrowe między ławkami.
Arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego składa się z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie zwykle muszą zapoznać się z tekstem literackim (liryka, epika, dramat) i tekstem nieliterackim (naukowy, popularnonaukowy, publicystyczny).
Większość zadań zamieszczonych w tej części egzaminu odnosi się do przytoczonych tekstów.
W drugiej części egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego uczeń ma do wyboru dwa tematy wypracowań: jedno o charakterze twórczym, drugie o charakterze argumentacyjnym.
W całym województwie kujawsko-pomorskim do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych 27 057 uczniów. W samej Bydgoszczy zdaje go 3996 osób.
Jak przekazał nam we wtorek (24 maja) chwilę po godz. 9 Tadeusz Dąbrowski, dyrektor Wydziału Edukacji Przedszkolnej i Podstawowej z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, we wszystkich szkołach podstawowych w regionie egzamin z języka polskiego rozpoczął się zgodnie z planem.