Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dużo pieniędzy na rozwój szkół

Maria Warda
Dzięki projektowi „Zawodowy start w przyszłość” napisanemu przez Wydział Oświaty żnińskiego starostwa otwarto pracownie warte łącznie około 900 tysięcy złotych.

Miniony tydzień w powiatowej oświacie minął pod hasłem otwierania szkolnych nowych pracowni. W Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych uczniowie dostali w prezencie pięknie wyposażone dwie pracownie: spedycyjną (wartość projektu 82 tys. zł)oraz sprzedaży usług reklamowych i tworzenia kampanii reklamowej (90 tysięcy złotych). Nauczyciele przyznają, że wraz z otwarciem nowych kierunków nauczania, sami uczą się uczyć.

- Technikum spedycyjne jest fantastycznym kierunkiem, ale wszystko jest dla mnie nowe - mówi Danuta Biegańska, nauczycielka z wieloletnim stażem. - Nie bardzo mamy z czego się uczyć, podręczniki są bardzo drogie, więc powielamy informacje, jak możemy. Jest fantastycznie, bo uczniowie, którzy czasem wiedzą więcej od nas, przekazują nam wiedzę. Są wyrozumiali i wiedzą, że w dzisiejszym świecie natłoku informacji, na temat spedycji mogą wiedzieć więcej od nas. Uczymy się więc wzajemnie jak zarządzać transportem i spedycją. Nawiązaliśmy kontakt z portem w Gdańsku, który już raz odwiedziliśmy, uczniowie byli zachwyceni.

Tomasz Ratajczak, dyrektor „ekonomika” jest przekonany, że dzięki nowoczesnemu sprzętowi, absolwenci szkoły będą profesjonalnymi pracownikami już po opuszczeniu murów placówki.

Podobnego zdania jest Leszek Kowalski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie wyposażono w nowoczesny sprzęt pracownie budowlaną, dokumentacji technicznej i pracownię lokalnych sieci komputerowych. Wszystkie poświęcił ksiądz Szymon Ciesielski. Nowoczesne technologie sprawiają, iż w mechaniku nikt już nie wyśmiewa hasła „kobiety do kielni”, bo w technikum budowlanym znalazło się kilka dziewcząt pragnących zdobyć zawód budowlańca.

Dużo pieniędzy na rozwój szkół
Maria Warda

- Praca pewna, chłopcy pomagają, kiedy trzeba przenieść coś ciężkiego - mówi uczennica Agnieszka Kwiatkowska, która po zakończeniu nauki w szkole średniej, pragnie studiować budownictwo.
Z projektu „Zawodowy start w przyszłość” wartego 887 tysięcy złotych skorzystali także uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gąsawie i Łabiszynie. Wkład własny powiatu żnińskiego wyniósł 133 tys. zł.
Koordynatorem projektu jest dr Monika Klemke-Pitek.

- W ramach programu 40 uczniów szkół branży informatycznej, budowlanej, gastronomicznej, mechanicznej, rolniczej oraz transportowo-budowlanej otrzyma stypendia stażowe w wysokości 1 600 złotych - zapewnia Jędrzej Malecki, kierujący wydziałem oświaty żnińskiego starostwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!