https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Drukarskie Oscary rozdane

Renata Napierkowska
Najwięcej laurów w historii konkursu podczas tegorocznej gali w Warszawie zdobyła drukarnia Pozkal w Inowrocławiu. Jej prezes i założyciel, Tadeusz Chęsy, otrzymał aż trzy statuetki.

Najwięcej laurów w historii konkursu podczas tegorocznej gali w Warszawie zdobyła drukarnia Pozkal w Inowrocławiu. Jej prezes i założyciel, Tadeusz Chęsy, otrzymał aż trzy statuetki.

<!** Image 2 align=right alt="Image 149586" sub="Tadeusz Chęsy, prezes firmy Pozkal, prezentuje diamentowego i dwa złote Gryfy oraz wyróżnione publikacje / Fot. Renata Napierkowska">Nie bez przyczyny Inowrocław nazywany jest drukarskim zagłębiem. Nie tylko przoduje pod względem liczby firm poligraficznych, ale także jeśli chodzi o jakość swoich wyrobów.

Inowrocławskie drukarnie Pozkal i Polprint znalazły się w gronie najlepszych firm poligraficznych i zostały wyróżnione przez Polską Izbę Druku. A „Złote Gryfy” dla drukarzy mają niemal takie samo znaczenie, co Złote Lwy na festiwalu w Gdyni czy Oscary dla filmowców w Hollywood. Diamentową i dwie złote statuetki oraz dwie nominacje otrzymał Pozkal.

- Pięć razy wychodziłem na scenę. Nie pamiętam, by którakolwiek z drukarni dostała jednego dnia tyle nagród. Są one dla nas tym cenniejsze, że przyznawane są przez samych drukarzy - przyznaje prezes firmy Pozkal, Tadeusz Chęsy.

<!** reklama>Złote Gryfy przyznano firmie za powieść Alyson Noel „Ever - Miłość nigdy nie umiera” wydaną przez Wydawnictwo Dolnośląskie oraz za podręcznik do chemii dla gimnazjalistów Nowej Ery. Ponadto firma otrzymała dwie nominacje za „Sztuczne raje” Charlesa Baudelaire wydawnictwa Słowo/obraz terytoria i za album o Fryderyku Chopinie z Multico.

Podczas konkursu brana jest pod lupę jakość oprawy, sposób nałożenia farby i wykonanie książki.

- Nagroda za podręcznik do chemii cieszy mnie szczególnie, gdyż z Nową Erą współpracujemy od początku powstania naszej firmy
- mówi właściciel drukarni Pozkal.

Tadeusz Chęsy odebrał jeszcze jedną statuetkę, Diamentowego Gryfa, która jest przyznawana za całokształt działalności, a przepustką do nagrody jest otrzymanie trzech Złotych Gryfów. Na wielkiej gali pojawiła się jeszcze jedna inowrocławska firma, Polprint Jadwigi Dziaduszek, która była nominowana do nagrody w kategorii opakowania z nadrukiem. Komisja konkursowa wyróżniła w ten sposób opakowanie czekolady „Amaretto” wykonane przez ten zakład poligraficzny. Sukcesy drukarzy to jednocześnie świetna promocja dla miasta. Niebawem o inowrocławskich firmach będzie głośno nie tylko w Polsce, gdyż w stolicy rozpoczynają się międzynarodowe targi i wtedy informacja pójdzie w świat.

Warto wiedzieć

  • „Złoty Gryf” to konkurs na najlepszy pod względem jakościowym i technicznym wyrób poligraficzny w danej kategorii.
  • Gala wręczenia laureatom statuetek „Złotego Gryfa” odbyła się w stolicy w Novotelu i była połączona z Balem Polskiej Izby Druku.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski