Drugi medal mistrzostw świata Beaty Mikołajczyk!

Sławomir Kabat
Dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich Beata Mikołajczyk wywalczyła drugi medal podczas rozgrywanych w Duisburgu mistrzostw świata. w kajakarstwie klasycznym.

**<!** Image 2 align=none alt="Image 219322" sub="Fantastycznie spisuje się podczas mistrzostw świata w kajakarstwie w Duisburgu Beata Mikołajczyk (Kopernik Bydgoszcz) Fot. Dariusz Bloch">
<!** reklama>
Zawodniczka Kopernika Bydgoszcz wspólnie z Karoliną Nają (AZS AWF Gorzów Wlkp.) zdobyły srebrny medal mistrzostw świata w konkurencji nieolimpijskiej K2 200 m. Zwyciężyły Niemki, a brązowy medal wywalczyła osada z Serbii. Polki wyprzedziły na mecie Serbki zaledwie o 4 setne sekundy! To drugi medal Nai i Mikołajczyk na mistrzostwach świata. W sobotę  zajęły trzecie miejsce w konkurencji K2 500 m. To nie koniec szans medalowych Beaty. Podopieczna Wiesława Rakowskiego o godz. 15.40 popłynie jeszcze w finałach czwórek na 500 m. Transmisja live w internecie na stronie: http://www.kanuduisburg.de/de/index.php/en/live-stream. Trzymamy kciuki i czekamy na trzeci medal!!!