Dokąd zmierzasz, Astorio?... Po klęsce ze Startem Lublin

Jarosław Reszka
Mateusz Zębski (z prawej), mimo że był najlepszym graczem Astorii w sobotę, też nie zachwycił Tomasz Czachorowski
- Jest nieźle, ale bilans mógłby być jeszcze lepszy. (...) Play-off są w zasięgu - powiedział Michał Chyliński, kapitan koszykarzy Enea Astorii, po zwycięstwie bydgoszczan nad Spójnią Stargard Szczeciński. Było to dokładnie miesiąc temu.

Astoria zajmowała wtedy 9. miejsce w Energa Basket Lidze i właśnie przełamała niemoc na swoim pakiecie, wygrywając pierwszy z sześciu rozegranych nad Brdą meczów ligowych.

Enea Astoria Bydgoszcz mecz 15. kolejki Energa Basket Ligi ze Startem Lublin rozpoczęła od "trójki" kapitana Michała Chylińskiego.Jednak od stanu 11:11, to goście przejęli inicjatywę, zdobywając 6 kolejnych punktów. Lublinian pociągnął Martins Laksa, który w I kwarcie rzucił bydgoszczanom 10 oczek.Przed kolejnymi 10 minutami podopieczni Artura Gronka mieli do odrobienia 8-punktową stratę (21:29).W II kwarcie "Asta" przegrywała już 25:38 (-13), ale dwa rzuty "za trzy" Chylińskiego i Krisa Clyburna poprawiły sytuację bydgoskiej ekipy. Później jeszcze Clyburn dorzucił 5 pkt (3 oraz 2x1) i poprawił wynik na 39:44 (-5).Na koniec przypomniał się lublinianin Laksa - 6 pkt (1, 2 i 3), a Start w połowie meczu prowadził już 57:41 (+16). Sam zawodnik w tym momencie miał na koncie 18 pkt (najlepsi z Astorii Chyliński i Mateusz Zębski - po 10).Gdy na początku III kwarty goście odskoczyli na 20 pkt (61:41), potem długo utrzymywali tę przewagę, stało się jasne, że bydgoscy koszykarze nie odniosą drugiego zwycięstwa we własnej hali.W pewnym momencie Start prowadził 27 punktami (76:49), a na koniec III kwarty 80:52 (+28).W ostatniej odsłonie było 61:91 (-30), a "setka" pękła w 37:32 minucie za sprawą rzutu Bartłomieja Pelczara za trzy punkty (68:100). Ostatecznie Enea Astoria przegrała 75:104 (-29), nie wygrywając żadnej kwarty.Kibice w bydgoskiej hali Arena (na trybunach 1479) przeżyli duże rozczarowanie. To już czwarta kolejna porażka koszykarzy "Asty".Enea Astoria Bydgoszcz - Start Lublin 75:104 (21:29, 20:28, 11:23, 23:24).Enea Astoria: Clyburn 12 (2), Zębski 16, 10 zb., Chyliński 17 (4), Walton 6, Kemp 5, 11 zb. oraz Marcin Nowakowski 2, Michał Nowakowski 6 (1), Aleksandrowicz 2, Frąckiewicz 4, Szyttenholm 2, Krasuski 3 (1).Start: Lemar 11, Taylor 6, 10 zb., Borowski 14 (2), 7 zb., Laksa 23 (5), Carter 17 oraz Jeszke 5 (1), Szymański 5, Dziemba 9 (1), Grochowski 3, Jarecki 6 (1), Pelczar 5 (1).ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU W BYDGOSKIEJ ARENIE >>>>>

FalStart koszykarzy Enea Astorii w rok 2020 [zdjęcia kibice+mecz]

Dziś bilans nie jest lepszy. Jest zdecydowanie gorszy. Od zwycięstwa nad Spójnią Astoria cztery razy z rzędu schodziła z boiska pokonana. A sobotni mecz ze Startem Lublin to już była klęska. Klęska i żenada. Nie chodzi tylko o to, że przegraliśmy 29 punktami. Ważne też jest to, że drużyna, która pogubiła się w połowie meczu, nie potrafiła odnaleźć koncentracji do końca spotkania. W niedzielę lanie od Anwilu dostał w Toruniu Polski Cukier, ale oglądając ten mecz, można było odnieść wrażenie, że oba teamy grają w wyższej lidze niż nasi.

Astorio, otrząśnij się! Zbyt długo w Bydgoszczy czekaliśmy na dobry basket, by łatwo pogodzić się z szybkim pożegnaniem z EBL.