https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dobre informacje dla rowerzystów

ak
Ścieżki rowerowe w centrum Bydgoszczy powstają głównie przy okazji nowych inwestycji drogowych
Ścieżki rowerowe w centrum Bydgoszczy powstają głównie przy okazji nowych inwestycji drogowych Tomasz Czachorowski
Ratusz zapowiada inwestycje rowerowe na ten i następny rok. Ścieżki mają łączyć centrum z Okolem, Czyżkówkiem i Osową Górą.

Najwięcej nowych ścieżek powstanie przy okazji rozbudowy i budowy nowych ulic. Jeszcze w tym roku rowerzyści pojadą ścieżką wzdłuż budowanej ulicy Matki Teresy z Kalkuty. Na ul. Akademickiej połączy się ze ścieżkami, które powstały przy okazji budowy linii tramwajowej do Fordonu, czyli pośrednio z trasą w kierunku Fordonu i Myślęcinka.

W związku z rozbudową ul. Kujawskiej (wraz z południowym odcinkiem Bernardyńskiej) i budową drugiego etapu Trasy Uniwersyteckiej, które rozpoczną się w tym roku, ruszy tez budowa dróg rowerowych wzdłuż nowych ulic. Inwestycja przy Trasie Uniwersyteckiej obejmuje również modernizację ul. Glinki od ul. Jana Pawła II do Magnuszewskiej, gdzie zaprojektowano drogę dla rowerów po północnej stronie ulicy.

Już wiosną natomiast gotowa będzie droga dla rowerów na południowym wiadukcie przy ul. Wojska Polskiego, który właśnie oddawany jest do użytku dla samochodów.

Żeby zacząć budować linię tramwajową na ul. Kujawskiej, trzeba wysiedlić ludzi ze Zbożowego Rynku

Największym zadaniem, które rozpocznie się w 2017 roku, będzie stworzenie 7-kilometrowego odcinka łączącego centrum miasta z Osową Górą wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Kliknij poniżej i czytaj dalej na kolejnej stronie

Zadanie będzie realizowane etapami. W ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej o drugą jezdnię, infrastruktura rowerowa (drogi dla rowerów, wspólne ciągi pieszo-rowerowe, jezdnie serwisowe) budowana będzie od węzła Zachodniego do granicy miasta. W zależności od zagospodarowania i dostępnego miejsca infrastruktura będzie po jednej bądź po obu stronach ul. Grunwaldzkiej. To nie koniec - na granicy miasta ścieżka ma łączyć się z drogą serwisową, która zbudowana zostanie wokół węzła na trasie S5.

Osobny przetarg ogłoszony zostanie na odcinek od ronda Grunwaldzkiego do ul. Kraszewskiego. Tam projekt zakłada wytyczenie po obu stronach ulicy dróg rowerowych lub z jezdni serwisowych.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaplanował też na lata 2017-18 dobudowanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Kruszwickiej i wokół ronda Grunwaldzkiego. Cały ciąg ma być gotowy na koniec 2018 roku.

Na podstawie dokumentacji opracowanej w ubiegłym roku, ogłoszony zostanie też przetarg na budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Łochowskiej.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

w
weew
Precz z PIS! Minister Waszczykowski powiedzial ze jezdzenie na rowerach to lewacka, europejska choroba bo katolicy wola zapierdalac z buta. To ja wobec tego jestem dumnym Europejskim Lewakiem I jezdze caly okrągły rok na rowerze na zlosc tlustemu Kaczorowi I PIS!
c
cin1977
Taa... Fajnie, tylko kilkudziesięciu metrów łączników między bulwarem nad Brdą a Ogińskiego i bulwarem a Rondem Fordońskim od lat się doprosić nie można
t
ter
Do projektantów . Przy budowie przejazdów dla rowerzystów / wysoko nad terenem / zwracajmy uwagę na wysokość barierek ochronnych . Czy obecne normy nie są już przestarzałe ?
Środki geometryczny i ciężkości układu / rower - rowerzysta / są wyniesione wyżej niż osoby pieszej . Moda na rowery jest nowa i jeszcze nie mamy przykrych doświadczeń .
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski