Każda organizacja może zgłosić jednego kandydata lub kandydatkę, korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego w Biurze Aktywności Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Formularze można składać osobiście lub przesłać na adres: ul. Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz. Do formularza należy dołączyć przynajmniej jedną rekomendację dla kandydata.
Kryteria wyboru kandydatów
Z nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze maksymalnie 10 osób, które wejdą w skład Rady. Wyboru dokonuje się na podstawie szczególnego zaangażowania kandydatów w działania na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji, ze względu na takie cechy jak płeć, wiek, niepełnosprawność, światopogląd, religię, wyznanie, orientację seksualną, narodowość, rasę czy pochodzenie etniczne.
Historia i rola Rady ds. Równego Traktowania
Od 2019 roku w Bydgoszczy działa Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania. Przy wsparciu jej członków został opracowany „Program Działań na Rzecz Równego Traktowania dla Miasta Bydgoszczy”. Rada pełni funkcję doradczą i konsultacyjną, zajmując się wszelkimi przejawami dyskryminacji.
W związku z upływem kadencji obecnej Rady, Prezydent Miasta Bydgoszczy, zarządzeniem Nr 302/2024 z dnia 22 maja 2024 roku, powołał Bydgoską Radę ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania. Nowa Rada będzie kontynuować pracę na rzecz promowania równości i przeciwdziałania dyskryminacji w Bydgoszczy.
Dlaczego warto wziąć udział?
Dołączenie do Rady to wyjątkowa szansa dla organizacji pozarządowych na aktywne uczestnictwo w kształtowaniu polityki równościowej w Bydgoszczy. Uczestnictwo w Radzie umożliwia realny wpływ na decyzje dotyczące walki z dyskryminacją oraz promowanie równych szans dla wszystkich mieszkańców miasta.
Szczegóły i formularze
- Szczegóły dotyczące naboru kandydatów i kandydatek dostępne są na tej stronie.
- Więcej informacji na temat Rady na tej stronie.
- Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na tej stronie.
