MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoszcz zaprasza organizacje pozarządowe do zgłaszania kandydatów do Rady ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania działa od 2019 roku - na zdjęciu powołanie rady w tamtym czasie.
Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania działa od 2019 roku - na zdjęciu powołanie rady w tamtym czasie. Dariusz Bloch
Miasto Bydgoszcz ogłasza nabór kandydatów i kandydatek do Bydgoskiej Rady ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania. Inicjatywa skierowana jest do organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Formularze zgłoszeniowe można składać do 18 czerwca br.

Każda organizacja może zgłosić jednego kandydata lub kandydatkę, korzystając z formularza zgłoszeniowego dostępnego w Biurze Aktywności Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy. Formularze można składać osobiście lub przesłać na adres: ul. Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz. Do formularza należy dołączyć przynajmniej jedną rekomendację dla kandydata.

Kryteria wyboru kandydatów

Z nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze maksymalnie 10 osób, które wejdą w skład Rady. Wyboru dokonuje się na podstawie szczególnego zaangażowania kandydatów w działania na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom dyskryminacji, ze względu na takie cechy jak płeć, wiek, niepełnosprawność, światopogląd, religię, wyznanie, orientację seksualną, narodowość, rasę czy pochodzenie etniczne.

Historia i rola Rady ds. Równego Traktowania

Od 2019 roku w Bydgoszczy działa Bydgoska Rada ds. Równego Traktowania. Przy wsparciu jej członków został opracowany „Program Działań na Rzecz Równego Traktowania dla Miasta Bydgoszczy”. Rada pełni funkcję doradczą i konsultacyjną, zajmując się wszelkimi przejawami dyskryminacji.

W związku z upływem kadencji obecnej Rady, Prezydent Miasta Bydgoszczy, zarządzeniem Nr 302/2024 z dnia 22 maja 2024 roku, powołał Bydgoską Radę ds. Praw Człowieka i Równego Traktowania. Nowa Rada będzie kontynuować pracę na rzecz promowania równości i przeciwdziałania dyskryminacji w Bydgoszczy.

Dlaczego warto wziąć udział?

Dołączenie do Rady to wyjątkowa szansa dla organizacji pozarządowych na aktywne uczestnictwo w kształtowaniu polityki równościowej w Bydgoszczy. Uczestnictwo w Radzie umożliwia realny wpływ na decyzje dotyczące walki z dyskryminacją oraz promowanie równych szans dla wszystkich mieszkańców miasta.

Szczegóły i formularze

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski