Te wyjątkowe wyróżnienia trafiają wyłącznie do osób żyjących. Warto też przypomnieć, że w ubiegłym roku zmieniły się zasady zgłaszania kandydatów. Aby zgłoszenie było ważne, niezbędne jest dołączenie rekomendacji: organizacji pożytku publicznego, fundacji, klubu sportowego, organizacji studenckiej, izby zawodowej, koła naukowego, instytucji kultury, placówki oświatowej bądź uczelni.
- Do tej pory wpłynęło kilka propozycji. Na tym etapie nie podajemy nazwisk zgłoszonych kandydatur - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy. - Posiedzenie kapituły, która dokona wyboru laureatów Bydgoskich Autografów planowane jest na przełomie sierpnia i września br.
Zgłoszenia kandydatów do Bydgoskich Autografów 2024 potrwają do 20 sierpnia
Bydgoskie Autografy to forma wyjątkowego wyróżnienia dla osób szczególnie zasłużonych dla Miasta, które działają na rzecz jego promocji. Swoją pracą i działalnością rozsławiają Bydgoszcz zarówno w Polsce, jak i w świecie.
W tym roku propozycje przyjmowane są do wtorku - 20 sierpnia. Bydgoski ratusz zachęca do zgłaszania kandydatur za pomocą formularza online, dostępnego na stronie bydgoszcz.pl. Osoby, które skorzystają z tej formy zgłoszenia kandydatów, powinny dołączyć do formularza elektronicznego rekomendację w jednym z dowolnych formatów: pdf, jpg, png, odt, gif, doc.
Propozycje można też zgłosić w innej formie. W tym przypadku najpierw należy pobrać ze strony ratusza formularz zgłoszeniowy i go wypełnić, a następnie dostarczyć go lub przesłać tradycyjną pocztą pod adresem Urzędu Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz). Można to też zrobić drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres: [email protected].
Jeden wnioskodawca może zgłosić maksymalnie trzy kandydatury.
W Alei Autografów na ul. Długiej znajduje się już 59 podpisów
Przypomnijmy, że w 2023 roku do tego zacnego grona dołączyli: Marek Chełminiak - znany bydgoski dziennikarz i fotograf, Krystyna Gawek - zasłużona działaczka z bydgoskiego Szwederowa i prof. dr hab. Roman Ossowski - specjalista z zakresu psychologii zdrowia, psychologii lekarskiej i rehabilitacyjnej i zarazem twórca kierunku Psychologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.
Od 2007 roku swój podpis w Alei Autografów na ulicy Długiej pozostawiło już 59 osób. W tym gronie są znani sportowcy, politycy, filmowcy, lekarze, przedsiębiorcy czy przedstawiciele świata kultury.
