https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum powinien nadal się rozwijać

Hanna Walenczykowska
Archiwum, Tomasz Czachorowski
Pytamy... prof. Kornelię Kędziora Kornatowską, dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Jutro (10 maja 2018 roku) rozpoczyna się dwudniowa konferencja naukowa „Europejski wymiar nauk o zdrowiu”, która jest elementem obchodów jubileuszowych. Przez ostatnie 20 lat...
Bardzo wiele. Przypomnę, że wdział powstał w 1997 roku. Był to wtedy maleńki wydział, w którym pracowało tylko 12 samodzielnych pracowników naukowych. Przez minione 20 lat rozrósł się bardzo, obecnie kształcimy 2.600 studentów na 8 kierunkach. W tym roku otworzymy nowy - terapię zajęciową.

W ramach jubileuszowych uroczystości odbędą się warsztaty oraz posiedzenie Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych. Ale, na jaki punkt programu warto zwrócić szczególną uwagę?
Jubileusze obchodzimy cyklicznie co 5 lat ale ten, okrągłym jest szczególny. Mam nadzieję, że uroczystość wypadnie dobrze. Pokażemy m.in. film, w którym wszyscy dziekani mówią o rozwoju wydziału oraz, w którym znajdują się migawki z ważnych wydarzeń minionych lat. Odbędzie się także prestiżowy wykład pani profesor Margaret Niznikiewicz, ze Stanów Zjednoczonych.

W drugim dniu (11 maja 2018 roku) oprócz Ogólnopolskiego Kolegium Dziekańskiego odbędzie się również sesja naukowa, której jednym z tematów ma być rozwój nauki o zdrowiu. Jaka przyszłość czeka bydgoski wydział CM?
Trudno ją przewidzieć oraz w kontekście nowej ustawy o szkolnictwie wyższym określić przyszłe cele. Nie wiemy w jakiej strukturze funkcjonować będzie nasz wydział. Jednak mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijał i, że następni dziekani oraz wszyscy jego pracownicy odnosić będą sukcesy.

Matura 2018 z polskiego w 6 LO w Bydgoszczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zorro
nigdy w życiu samodzielny uniwersytet, gdyż tylko Toruń kontroluje prawo. Towarzystwo wzajemnej adoracji i klany na CM dalejby kręciły własne lody
s
seba-76
Samodzielny uniwersytet medyczny, albo pełna autonomia. Inaczej o medycynie dalej będą decydować biolog od morfogenezy pomidorów, historyk od lustracji i astronom od szukania obcych cywilizacji. Paranoja, a jak przejdzie reforma Gowina, to będzie jeszcze gorzej.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski