Bydgoski szczypiorniak rośnie w siłę

Redakcja
Stoją od lewej (zawodnicy): Igor Marynowski, Tomasz Wilkosz, Miłosz Smaga, Nikodem Oparka, Kacper Ligarzewski, Norman Piotrowski, Łukasz Wódczak, Oskar Zalewski, Jakub Biały, Mikołaj Klawiński, Adam Bednarek, Oskar Gurzyński, Mateusz Urbański, Franciszek
Drużyna UKS SP 48 Bydgoszcz zajęła 6. miejsce w finałowym turnieju Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce chłopców, który odbył się w Busko-Zdroju.

W fazie grupowej nasi szczypiorniści ulegli MUKS 21 Płock 11:14 oraz pokonali POMS Busko-Zdrój 20:9 i Chrobrego Głogów 20:13.

W ćwierćfinale bydgoszczanie przegrali z późniejszym triumfatorem imprezy, Wisłą Płock 10:18. W grupie 5-8 podopieczni trenera Andrzeja Kaczorowskiego najpierw pokonali po karnych MKS Brodnica (Kacper Ligarzewski obronił 3 karne), a potem przegrali z UKS Wilanowia I Warszawa 18:21 i zostali sklasyfikowani na 6. pozycji.

- Szóste miejsce w kraju to ogromny sukces. Wracamy jako zwycięzcy z bagażem ogromnych sportowych doświadczeń, które powinny procentować w kolejnych turniejach mistrzowskich - mówi trener Kaczorowski. - Przy okazji chciałbym podziękować rodzicom z klasy sportowej za pomoc logistyczną, za wsparcie finansowe i organizacyjne Urzędowi Miasta Bydgoszczy, Agencji Ochrony Osób i Mienia JAG oraz firmie Carpenter z Bydgoszczy.