Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Budżet Obywatelski - niemal 600 pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Mini tężnie to jeden z pomysłów, który świetnie wpisał się w założenia Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zdjęciu tężnia przy ul. Wyzwolenia w Fordonie.
Mini tężnie to jeden z pomysłów, który świetnie wpisał się w założenia Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zdjęciu tężnia przy ul. Wyzwolenia w Fordonie. Dariusz Bloch
16 milinów złotych to pula, która czeka na podział w tegorocznym Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy zgłosili niemal 600 pomysłów do realizacji - trwa ich weryfikacja.

Zobacz wideo: Nowa siedziba IPN w Bydgoszczy

- Przez 45 dni mieszkańcy zgłosili do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego 587 pomysłów, w tym 454 osiedlowych, 38 ponadosiedlowych i 95 małych projektów społecznych - informuje ratusz.

To Cię może też zainteresować

W tym roku pomysłami tryskali mieszkańcy Starego Miasta (33 wnioski), Nowego Fordonu (31 propozycji) oraz Osowej Góry i Kapuścisk (po 29 pomysłów). Swoje propozycje zgłaszali także bydgoszczanie z Bartodziejów, Czyżkówka i Górzyskowa (po 23 wnioski), Wyżyn (21), Błonia i Szwederowa (po 20) oraz Leśnego i Starego Fordonu (po 19 propozycji).

- Wśród zgłoszonych zadań królują nowe urządzenia do rekreacji dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, a nawet dla czworonożnych pupili. Nie brakuje też projektów o charakterze ekologicznym. Bydgoszczanie chętnie widzieliby na swoich osiedlach więcej zieleni, nowe parki czy skwery. Mieszkańcy równie chętnie zgłaszają budowę chodników i parkingów. Część projektów związana jest także z poprawą bezpieczeństwa na osiedlach - informuje ratusz.

Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie propozycje da się zrealizować. Zanim dojdzie do głosowania, wszystkie zgłoszenia muszą zostać zweryfikowane. Chodzi między innymi o to, by propozycja dotyczyła miejsca, które należy do miasta - bo tylko na terenach miejskich można inwestycje z BBO realizować. Ważne też, by inwestycja nie przekroczyła zakładanych kosztów oraz by była zgodna z zapisami miejscowych planów. Weryfikacją zajmie się zespół ds. weryfikacji projektów, w której zasiadają między innymi przedstawiciele rad osiedli oraz członkowie Rady ds. Partycypacji Społecznej.

Co ważne, wnioski mogą oceniać również sami mieszkańcy, a ich głos będzie pomocą dla działań zespołu. Opiniować projekty można tutaj - Weryfikacja BBO.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo