Zobacz wideo: Kalkulator kolejki szczepionkowej Covid-19.
W piątek, 15 stycznia Rada Miasta Bydgoszczy by uchwalić, że wolontariusze WOŚP, w dniu zbiórki będą korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Taka decyzja została podjęta już wcześniej, ale zmienił się termin finału WOŚP, więc trzeba było również zmienić treść uchwały.
Radni zajmowali się na sesji tylko dwoma punktami. W drugim zdecydowano się na odmowę uzgodnienia projektu uchwały Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w sprawie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Dlaczego?
Nadwiślański Park Krajobrazowy obejmuje teren dziesięciu gmin, w tym Bydgoszczy. W naszym mieście „wchodzi” w obszary, które są już zabudowane blokami (przy ul. Bołtucia). Na terenach parku, zgodnie z decyzjami wojewody przyjętymi jeszcze w roku 2005 obowiązuje szereg zakazów m. in. likwidacji i niszczenia legowisk dzikich zwierząt, realizacji prac ziemnych mogących zmieniać teren, ale również zakaz prowadzenia prac budowlanych w odległości mniejszej niż 100 metrów od zbiorników wodnych.
To Cię może też zainteresować
Nie to jednak wzbudziło sprzeciw radnych, tylko mapa administracyjna, która jest elementem uchwały Sejmiku. Jak wskazała Miejska Pracownia Urbanistyczna, nie naniesiono na niej kilku istotnych z punktu widzenia Bydgoszczy i Osielska zmian (podobną uchwałę ze sprzeciwem rada tamtejszej gminy ma przyjąć w poniedziałek). Samorządy bowiem dogadały się na wymianę terenów, czego mapa Sejmiku już nie uwzględniła. RMB chce, aby poszczególne strefy ochrony jakie wyznaczono w parku, dostosować do faktycznych granic miasta.
- Sprawdzałem dlaczego uchwała przychodzi do nas z takimi wadami. Okazało się, że nie było kontaktów Urzędu Marszałkowskiego z naszym miastem, podobnie było z innymi gminami. Wystąpię z inicjatywą, by ta współpraca była bliższa – zapowiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.
